• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
Sertifikalarını Aldılar

Sertifikalarını Aldılar

 

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Engelli vatandaşlara yönelik düzenlediği İş Kulübü eğitimlerini tamamladı.

Eğitim sonunda düzenlenen sertifika töreninde Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, katılımcılara sertifikalarını verdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yıldız “Dezavantajlı konumda bulunan Engelli vatandaşlarımızın İş arama süreçlerinde her türlü desteğimizi vermeye ediyoruz” dedi.

Yıldız, ayrıca engelli vatandaşların kendi işlerinin patronu olmaları için hibe destekleriyle de yardımcı olunduğunu ifade etti.

Yıldız, “3 gün süren Kulüp eğitimlerinde İş Arama Becerileri, Beden Dili, Mülakat Teknikleri, İletişim Becerileri ve Motivasyon oyunlarıyla uygulamalı eğitimler verildi” dedi.

Yıldız, eğitimler sonunda Engelli vatandaşların özgüvenlerinin artacağını ve işgücü piyasasında avantajlı hale geleceklerini belirterek, eğitimlerin devam edeceğinin müjdesini verdi, katılımcılara başarılar diledi.

“İŞKUR’dan Kadın Hakları Günü Ziyareti”

Öte yandan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Kadın Hakları Günü etkinlikleri kapsamında Yozgat Kadın ve Demokrasi Derneği Temsilcisi Fadime Solmaz’ı ziyaret etti.

Yıldız, Anayasa ve Seçim Kanunu’nda yapılan yasa değişikliği ile Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesi neticesinde her yıl 5 Aralık’ta kutlanan Kadın Hakları Günü kapsamında yapılan etkinlikler çerçevesinde Yozgat KADEM Temsilcisi Solmaz’ı ziyaret ederek Kadın Hakları Gününü tebrik etti.

Yıldız, “İŞKUR İl Müdürlüğü olarak dezavantajlı konumda bulunan Kadınlara yönelik istihdam hizmetlerimizi sürekli artıyoruz” dedi. Kadın istihdamının, kadın sorunlarının gündeme getirilmesi ve bu konularda farkındalık oluşturulması açısından bugünün anlam ve önemine dikkat çeken Yıldız, Solmaz ile bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyaretlerinden dolayı Yıldız’a teşekkürlerini ileten Solmaz, “Çağdaş, demokratik, ileri bir toplum için kadınlarımızın güçlenmeleri, eğitim, istihdam, vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan yararlanmalarının sağlanması büyük bir önem taşımaktadır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM