• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SESSİZ DOSTLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

SESSİZ DOSTLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Kış şartlarında hayvanların en büyük sorunu olan yem ihtiyaçlarının karşılanması için vatandaşların duyarlı olmaları istendi.

Kış mevsiminde doğada yaşayan hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekiyor.

Yozgat Valiliği “Gözünüz Arkada Kalmasın, Can Dostlarımız Bize Emanet” sloganı ile Kış şartlarında hayvanların en büyük sorunu olan yem ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlıkları tamamladı. Sokaktaki sessiz dostların aç kalmasın diye Valilik himayesinde İl Özel İdaresince temin edilen mamalar tüm ilçelere gönderildi.

Soğuk ve kar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Valilik harekete geçti.

Yozgat İl genelinde gerek doğada ve gerekse sokakta yaşayan hayvanların yiyecek sıkıntısı çekmemeleri ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda; kış şartlarında yaban hayvanlarının en büyük sorunu olan yem ihtiyaçlarının karşılanması için vatandaşların da duyarlı olmaları istendi.

Kış mevsiminde doğada yaşayan hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekerken, son günlerde yaşanan kış şartları nedeniyle vatandaşların hassasiyetle davranmaları ve sokaklarda yaşayan hayvanların bu zor zamanlarına yiyecek bırakarak destek olmalarını istendi.

Yaban hayatının devamını sağlayan ve ekosistemin sağlıklı olarak düzenlenmesinde önemli rol üstlenen yaban hayvanlarını koruma konusunda merhamet abidesi milletin duyarlılığı beklenilirken, Yozgat Valiliği “Gözünüz Arkada Kalmasın, Can Dostlarımız Bize Emanet” sloganı ile Kış şartlarında hayvanların en büyük sorunu olan yem ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlıkları tamamladı. Sokaktaki sessiz dostların aç kalmasın diye Valilik himayesinde İl Özel İdaresince temin edilen mamalar tüm ilçelere gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM