• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
SEVGİ VE KARDEŞLİĞİN AŞAMAYACAĞI ENGEL YOKTUR

SEVGİ VE KARDEŞLİĞİN AŞAMAYACAĞI ENGEL YOKTUR

Boğazlıyan’da Engelliler Haftası nedeniyle özel eğitim gören öğrenciler için program düzenlendi. Özel Tuba Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen programda özel öğrenciler hünerlerini sergileme imkanı bulurken, özel öğrenciler hem kendileri eğlendi hem de katılımcıları duygulandırdı.

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Boğazlıyan Özel Tuba Rehabilitasyon Merkezi ve Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen etkinlikte öğrencilerin şiirleri, dansları ve sergiledikleri performanslar göz doldurdu. Aileler de çocuklarının sergiledikleri oyun ve söyledikleri şarkılara alkışlarla destek verdiler.

Engelliler haftası etkinlikleri kapsamında çeşitli hazırlıklar yapan öğrenciler annelerini ve misafirlerini hem duygulandırdı hem de gülümsetti.

2007 yılında Boğazlıyan’da zihinsel, besensel ve otistik öğrencilere hizmet vermeye başlayan Özel Tuba Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğretmenleri gözetiminde, eğitim gönüllülerinin de katılımı ile düzenlenen etkinlikte özel öğrenciler unutulmaz bir gün yaşadılar.

Programa, İlçe Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Latif Manyas, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Vedat Oymak, İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Başkanları, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Merkez adına bir konuşma yapan Kurucu Müdür Yusuf Yıldırım, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak farkındalık oluşturma için düzenlenmektedir. Kutlama demek istemiyoruz. Çünkü kutlanacak bir şey değil. Farkında olunacak bir durum” dedi.

“HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ”

Yıldırım, “Yarın hepimiz engelli olacakmış gibi hareket etmemiz ve bunun bilincinde olmamız gerekiyor. Belki bu haftalar vesilesiyle bu eksikliği giderebiliriz. Bu anlamda tekrar bu hafta dolayısıyla bütün algı bozukluklarının düzeltilmesini temenni ederek ve hakikaten engelli yakınlarımıza da bu kutsal vazifelerinde de bakmak durumunda oldukları yakınlarına bakarken yüksek çabalarına Allah’tan kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın ise bu tür programların duygusunun diğer programlara göre biraz daha farklı olduğunu dile getirdiği konuşmasında; “Burada yöneticilerimize böylesine bir hizmet vermelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Son yıllarda devletimiz dezavantajlı kesimlerin ve engelli vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında, hayat standartlarının yükseltilmesi, eğitim sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması gibi hususlarda çok önemli adımlar attı. Engellilerimizin gösterdikleri performansları ve bizlere yaşattıkları güzel günden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörü Muhammed Aşık da “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğumuz Farkındalık Gününde  öğrencilerimiz şiirleri, dansları ve sergiledikleri performanslar ile yine en büyük engelin sevgisizlik olduğunu gösterdiler. Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Programda müzik eşliğinde öğrenciler doyasıya eğlenirken, protokol üyeleri de engelli ve aileleri ile bir süre görüştü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM