• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SEVGİ VE KARDEŞLİĞİN AŞAMAYACAĞI ENGEL YOKTUR

SEVGİ VE KARDEŞLİĞİN AŞAMAYACAĞI ENGEL YOKTUR

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Sevginin ve kardeşliğin aşamayacağı engelin olmadığını biliyoruz. Yaşamın her alanında kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için her zaman elimizden geleni yapmaya ve her konuda destekçileri olmaya devam edeceğiz. Hayatı paylaşarak, tüm engelleri sevgiyle birlikte aşacağız” dedi.

Başkan Gökhan Coşar, Boğazlıyan Özel Tuba Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Burada; okul idarecileri ile bir süre görüşen Başkan Coşar, Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ile de bir süre sohbet ederek, öğrencilerle pasta keserek, çeşitli hediyeler verdi.

3 Aralık  Engelliler Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Sevginin ve kardeşliğin aşamayacağı engelin olmadığını biliyoruz. Yaşamın her alanında kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için her zaman elimizden geleni yapmaya ve her konuda destekçileri olmaya devam edeceğiz. Hayatı paylaşarak, tüm engelleri sevgiyle birlikte aşacağız” diye konuştu.

Mesajında engelliler gününün, engellilik konusundaki toplumsal bilincin artmasına ve engellilerin yaşam standartlarının gelişmesine katkı sağlayacak önemli bir gün olduğunu ifade eden Başkan Coşar, her insanın bir engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti.

“Engelliler; azimleriyle toplumun diğer kesimleri gibi birçok şeyi başarabilirler. Engelli vatandaşlarımız geleceğe umutla ve sevgiyle bakabilmeleri son derece önemlidir. Engelli vatandaşlarımız, toplumun gerçeği ve vazgeçilmez bireyleridir. Engelli insanlarımız, çok hassas insanlardır.

Bu yüzden, bizlerin yaklaşımları da bu anlamda hassas olmalıdır. En büyük engel sevgisizliktir. özel eğitim gerektiren kardeşlerimize, engelli kardeşlerimize ve ailelerine elimizden geldiğince destek oluyoruz. Onların fikirlerini önemsiyor, taleplerini yerine getiriyoruz.

Bugün hem kardeşlerimize hem de ailelerine destek olmak için buraya geldik. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM