• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SGK’DAN YAPILANDIRMA UYARISI

SGK’DAN YAPILANDIRMA UYARISI

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yozgat İl Müdürü Bilal Keskin, SGK borçlarının yapılandırmasının son başvuru tarihinin 31 Aralık olduğunu ifade ederek, vatandaşların bu fırsattan yararlanması gerektiğini söyledi, işveren ve sigortalılara yapılandırma çağrısında bulundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yozgat İl Müdürü Bilal Keskin, Resmi Gazete’de yayınlanarak yasallaşan Vergi ve bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin sigortalı ve işverenlere uyarılarda bulundu.

Keskin, yapılandırma için son müracaat tarihinin 31 Aralık 2020 olduğunu açıkladı. Resmi Gazete’de yürürlüğe giren yapılandırma çerçevesinde SGK’nın da alacaklarının yapılandırma kapsamına dahil edildiğini açıklayan SGK İl Müdürü Keskin, “Müracaatlar belirtilen tarihin mesai bitimine kadar ilgili birime şahsen, posta yoluyla, e-devlet üzerinden veya 31 Aralık 2020 tarihi saat 23.59 a kadar e-sigorta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir” dedi.

Yeni yapılandırma kanunu kapsamındaki alacakların ise sigorta primleri, genel sağlık sigortası primi, işsizlik sigortası primi, idari para cezaları, iş kazası veya meslek hastalığı sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz bağlanan gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, Bağ-Kur sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacaklardan oluştuğunu ifade eden SGK İl Müdürü Keskin, yapılandırmadan yararlanmak için 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuruda bulunmak gerektiğinin altını çizdi.

Keskin, “İlk taksit 1 Mart 2021’e kadar ödenmek üzere, ikişer aylık dönemlerde en fazla 18 taksitte ödenebilecektir. Kanun çerçevesinde SGK’nın da alacakları yapılandırma kapsamına dahil edilmiş oldu. Bu yapılandırma fırsatı çok önemli. Bunu ısrarla vurgulayarak, bundan vatandaşların faydalanması gerekir” şeklinde konuştu.

30.12.2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM