• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SICAK HAVA ETKİLİ OLACAK

SICAK HAVA ETKİLİ OLACAK

Yozgat il genelinde sıcak hava etkisini sürdürüyor: Uyarılar Devam Ediyor!

Yozgat il genelinde sıcak hava etkisi önümüzdeki günlerde de devam edecek. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 20 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu. Hafta boyunca sıcaklıkların mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı,  Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sıcak hava dalgasının kuvvetli olduğu ve bu durumun güneş çarpması riskini artırdığı belirtildi.

Yozgat il genelinde etkisini sürdüren sıcak hava dalgası nedeniyle yetkililer, vatandaşları uyarıyor. Özellikle yüksek sıcaklıkların yol açabileceği risklere karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Vatandaşlardan, oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. Özellikle kronik rahatsızlığı bulunanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere sıcak saatlerde (11.00-16.00 arası) sokağa çıkmamaları, gerekli tedbirleri almaları önerildi.

Boğazlıyan da ise bugün en yüksek hava sıcaklığının 35, en düşük hava sıcaklığının ise 14 derece dolayında seyretmesi bekleniyor.

Vatandaşlar, bu süreçte sağlık ve güvenliklerini korumak adına meteoroloji uyarılarına dikkat etmeli, sıcak havanın etkilerini en aza indirmek için gerekli önlemleri almaları istendi.

Öte yandan Uzmanlar, aşırı sıcak havalarda güneş çarpması, sıcak çarpması gibi sağlık sorunlarının artabileceğine dikkat çekiyor. Bu tür durumların özellikle kronik sağlık sorunları bulunan bireyler, yaşlılar ve çocuklar için daha riskli olduğuna işaret ediliyor. Bu nedenle, özellikle 11.00-16.00 saatleri arasında dışarıda uzun süreli kalmaktan kaçınılmalı, eğer zorunlu ise gerekli önlemler alınmalı uyarında bulundular. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM