• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞİDDETLE MÜCADELEYE DİKKAT ÇEKTİLER

ŞİDDETLE MÜCADELEYE DİKKAT ÇEKTİLER

Kadına yönelik şiddetle mücadelede daha profesyonel ve etkin bir şekilde hareket edilmesi ve yaşanacak olayların olumsuz etkilerinin azaltılması ve toplumsal farkındalığın arttırılması hedefiyle toplumsal bilincin geliştirilmesi hedefleniyor.

Bu kapsamda; Yozgat’ın Yerköy ilçesinde “Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” toplantısı düzenlendi.

Yerköy İlçe Sağlık Müdürü Dr. Candaş Tan ve Ebe Fatma Gülüm, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi ve Ergenlik Dönemi Psikososyal Gelişimi konusunda Molla Hüsrev Kız Yurdu toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Yerköy İlçe Sağlık Müdürü Dr. Candaş Tan, burada; kadına yönelik şiddetle mücadelede daha profesyonel ve etkin bir şekilde hareket edilmesi, yaşanacak olayların olumsuz etkilerinin azaltılması ve toplumsal farkındalığın arttırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Toplantıda, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi ve Ergenlik Dönemi Psikososyal Gelişimi konuları ele alındığını ifade Dr. Tan ve Ebe Gülüm, katılımcılara konular hakkında detaylı bilgi verdi.

Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemine vurgu yapılarak, bu konuda farkındalığın arttırılması ve toplumsal bilincin geliştirilmesi gerektiği belirtildi.

Öte yandan Yerköy İlçe Sağlık Müdürlüğü, çocukların oyun oynamasının sadece eğlenceli olmasının yanı sıra sosyalleşmeleri ve rahatlamaları açısından da önemli olduğunu belirtti.

Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, çocukların sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için fiziksel aktivitelerin yanı sıra sosyal etkileşimlerinin de önemli olduğu vurgulandı.

Oyun oynamanın, çocukların kendilerini ifade etmeleri, problem çözme becerilerini geliştirmeleri, stresle başa çıkmaları ve rahatlamaları için önemli bir araç olduğuna dikkat çekildi.

Ayrıca, sağlık müdürlüğü çocukların gelişim sürecinde oyunun önemini vurgularken, ebeveynlerin de bu süreçte çocuklarının oyun oynamalarına olanak sağlamaları ve teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Açıklamada “Çocuklar, oyun oynamak sayesinde sadece eğlenmekle kalmaz, aynı zamanda birçok beceri de kazanırlar. Bu nedenle, oyun oynamanın çocukların gelişimi için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ebeveynler olarak, çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümeleri için onlara oyun oynama fırsatı sunmalı ve teşvik etmeliyiz” vurgusu yapıldı, çocukların sağlıklı gelişimi için oyun oynamanın önemini  ve ebeveynler ile topluma bu konuda farkındalık oluşturmayı hedeflendiğinin altı çizildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM