• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
Silajlık Mısır’a 4 Milyon Tl

Silajlık Mısır’a 4 Milyon Tl

 

Kayseri Şeker´in tarım ve hayvancılık çiftliklerinin ihtiyacı olan ve sözleşmeli olarak ekimi yapılan silajlık mısır  bedellerini ödemeye başladı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Şeker pancarı dışındaki diğer ürünlerle ilgili olarak başlatılan sözleşmeli tarımın bölgede tarım ve  hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağladığını söyledi.

Başkan Akay, “Ülkemiz hayvancılığının gelişmesine en büyük katkının yeterli miktarda ve düşük maliyetle kaliteli kaba yem üretimi olduğu bilinen bir gerçektir. Şeker Pancarı tarımında sektöründe güçlü kuruluş olan Kayseri Şekerin de  bu kapsamda kaba yem üretiminde öncelikle silajlık mısır  üretimi konusunda sözleşmeli tarım uygulamaları başlatması, çiftçiler tarafından büyük takdir topluyor” dedi.

“KAYSERİ ŞEKER’DEN SÖZLEŞMELİ SİLAJLIK MISIR’A 4 MİLYON TL”

Kayseri Şeker´in tarım ve hayvancılık çiftliklerinin ihtiyacı olan ve sözleşmeli olarak ekimi yapılan silajlık mısır  bedellerini ödemeye başladığı açıklandı.

Kayseri Şeker´in tarım ve hayvancılık çalışmaları  kapsamında faaliyetlerini sürdürdüğü  İncesu Pandoğa gebe düve üretim Çiftliği, Pınarbaşı- Pazarören Besi Çiftliği ve  Gemerek Etçi -Damızlık üretim çiftliklerinde bulunan 4 bin 50 büyükbaş hayvanın yıllık ihtiyacı olan Silajlık Mısır’ın Gemerek, Yeşilhisar, Develi, Sarıoğlan ve Bünyan  bölgelerinde sözleşmeli olarak üretiminin yapıldığı  belirtildi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Şeker pancarı dışındaki diğer ürünlerle ilgili olarak başlatılan  sözleşmeli tarımın bölgede tarım ve  hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağladığını söyledi.

Başkan Akay; Kayseri Şeker’e ait çiftliklerde tüketilen, 25 bin ton  silajlık mısır bedellerinin ilk taksitinin 10 eylülde çiftçilere peşin olarak ödemesinin yapıldığını kalan bedellerinin ise 18 Aralık 2018 tarihinde ödendiğini, toplamda  Dört Milyon TL ödeme yapıldığını belirtti.

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;

“Ülkemiz hayvancılığının gelişmesine en büyük katkının yeterli miktarda ve düşük maliyetle kaliteli kaba yem üretimi olduğu bilinen bir gerçektir. Şeker Pancarı tarımında sektöründe güçlü kuruluş olan Kayseri Şekerin de  bu kapsamda kaba yem üretiminde öncelikle silajlık mısır  üretimi konusunda sözleşmeli tarım uygulamaları başlatması, çiftçiler tarafından büyük takdir topluyor.

Kayseri Şeker´in  uygun tohumu tedariği, silaj yapımı, paketleme ve taşıma işlerinin de tamamen Kayseri Şeker tarafından üstlenilmesi ve dekar başına verimliliğin de 6 ton civarında olması bölgede ürün çeşitliliğine katkı yanında kaba yem sektöründe yeni bir çığır açtı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM