• DOLAR
  12,4032
  %0,28
 • EURO
  14,0104
  %0,01
 • ALTIN
  712,16
  %-0,10
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Şimşek; Hazırız

Şimşek; Hazırız

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek; 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında 6 bin öğrenciye eğitim vermek için 32 kurum 450 öğretmenle hazır olduklarını açıkladı. Şimşek, bu yıl yapacakları çalışmalar ve eğitim ile ilgili de hedefleri ortaya koydu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılına hazır olduklarını söyledi. Yeni eğitim yılında 32 okulda eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürüleceğini belirten Şimşek, başarılı bir yıl geçireceklerini belirtti.

Eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Milli Eğitim Müdürü Şimşek, eğitim öğretim hazırlıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni yılda öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için bütün eğitim camiası olarak ellerinden gelen gayreti göstereceklerini dile getiren Şimşek, 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlıkları hakkında bilgi verdi.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında 6 bin öğrenciye eğitim vermek için 32 kurumda 450 öğretmen ve 115 hizmetli ile hazır olduklarını söyleyerek, “Hedefimiz Boğazlıyan’da eğitim çıtasını yükseltmektir” dedi.

“9. SINIF ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL OKUL SİSTEMİ”

Ayrıca bu yıl 9. Sınıfa başlayacak öğrencilerin sınıflarının belirlendiği ifade eden Şimşek, “9. Sınıf öğrencilerimiz özel okul sistemi gibi sıralarda isimleri bulunacak. İlk gün her öğrenci için branş öğretmenlerimiz beş dakika dersler hakkında öğrenci ile fikir-alışverişinde bulunacak” dedi.

Yeni eğitim ve öğretim yılı için tüm hazırlıkların yapıldığını söyleyen Şimşek, “17 Eylül’de kitaplar öğrencilerimizin masasında olacak. Ücretsiz dağıtımı yapılan ders kitapları, yürütülen çalışmalar neticesinde okullarımıza ulaştırılmaya başlandı. Okulun ilk gününde, tüm öğrencilerimiz ders kitaplarını masalarının üzerinde bulacak.

Okullarımızın daha da güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için gerekli önlemler alındı. Eğitimde fiziki iyileştirmeler kadar içerik ve donanımsal eğitim araçlarında da yapılan çalışmalarla neslimizin daha güzel günlere ulaşması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede eğitim camiamızı oluşturan milli eğitim personelimize, öğretmenlerimize ve eğitim yöneticilerimize başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM