• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
SİMÜLASYON TIRI’NDA DEPREM YAŞADILAR

SİMÜLASYON TIRI’NDA DEPREM YAŞADILAR

Yozgat Valisi Ziya Polat ve il protokolü ‘Deprem Simülasyon Tırı’nda 38 saniye süreyle 7,6 büyüklüğünde deprem anını yaşadılar.

2022 Yılı Türkiye Afet Tatbikat Yılı etkinlikleri çerçevesinde Deprem Simülasyon Tırı 18-23 Eylül tarihleri arasında Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda olacak.

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından gönderilen Deprem Simülasyon Tırı, Cumhuriyet Meydanı’nda halka Afet farkındalık eğitimi veriyor.

Deprem Simülasyon Tırı’nı Vali Ziya Polat, Milletvekili Ethem Sedef, Belediye Başkanı Celal Köse ve il Protokolü ziyaret etti.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki simülasyon tırını ziyaret eden Vali Ziya Polat, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil Başer ve daire müdürleri, AFAD uzmanlarından bilgi aldı.

İl protokolü, daha sonra 7,6 büyüklüğündeki depremi deneyimledi. Vali Polat ve beraberindekiler 38 saniye süren depremde, masaların yanına çömelerek sarsıntının geçmesini bekledi.

Polat, programın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, verilen eğitimden dolayı AFAD ekiplerine teşekkür ederek, Dünya’nın hiçbir yerinde deprem ve afet olmaması temennisinde bulundu.

Devlet olarak, millet olarak afetlere hazırlıklı olunması gerektiğini ifade eden Polat, “1999 depremini yaşamış bir ailenin çocuğu olarak da söylüyorum. ‘Nerede bu devlet’ anlayışından ‘şükürler olsun, Allah devletimize, milletimize zeval vermesin’ anlayışına döndük. Her türlü afet anında devletimizin, tüm kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, afet anında olay yerine ne kadar hızlı ulaştığını hepimiz son yıllarda görüyoruz. Rabbim devletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM