• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,82
 • BIST
  %0,69
SİZ DE DESTEK VERİN!

SİZ DE DESTEK VERİN!

Boğazlıyan’a ve Bölgemize Kazandırılacak Olan Bölgenin En Büyük Yatılı Hafız Yetiştirme Okulu’na Hayırseverlerin Katkısı Bekleniyor. Bölgenin En Büyük Dini Merkezlerinden Birisi Olacak Olan Okulda Genç Hafızlar Yetişecek.

İlçemiz Ovakent’te genç hafızların yetişmesi için tahsis edilen binanın iç tefrişatı için yardım kampanyası başlatıldı. Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ün riyasetinde genç hafızların yetişmesi için tahsis edilen binanın devir teslim işlemleri sürerken, diğer yandan da Boğazlıyan İlçe Müftülüğü binanın iç tefrişatı için hayırseverlerin yardımına ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

BÖLGENİN EN BÜYÜK YATILI HAFIZ YETİŞTİRME OKULU OLACAK

Boğazlıyan İlçe Müftüsü Atıf Akşit, “Hafızlık müessesesi Peygamber Efendimizden itibaren bize kadar gelen çok önemli bir gelenektir. Kur’an-ı Kerim’in korunması için hafızlık müessesesi şarttır” dedi.

“KALİTELİ BİR NESİL YETİŞTİRMEYE DOĞRU ADIM ATACAĞIZ”

Ovakent’te genç hafızların yetişmesi için tahsis edilen binanın iç tefrişatı için yardım kampanyası başlatıldığını duyuran Müftü Akşit, “Hayırseverlerimizin katkıları ile inşallah Yatılı Hafız Yetiştirme Okulu’nu ilçemize ve bölgemize kazandıracağız. Hep birlikte daha kaliteli bir nesli yetiştirmeye adım atacağız. Kur’an-ı Kerim’in anlaşılmasının yanında güzel bir üslup ile okunması ve bunun içerisinde hafızlık müessesesi Peygamber Efendimizden itibaren bize kadar gelen çok önemli bir gelenektir. Kur’an-ı Kerim’in korunması için hafızlık müessesesi şarttır. Bu devam etmelidir ve devam edecektir. Kur’an’ın lafzıyla hamil, manasıyla amil ve ahlakıyla kamil olan çok kaliteli bir nesil yetiştirmeye doğru adım atacağız” ifadelerini kullandı.

“TEŞEKKÜR ETTİ”

Müftü Atıf Akşit, Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük’e teşekkür ederek, “Sayın Başkanımız Ovakent’te belediye tarafından yapılan binanın hafızlık okuluna dönüştürülmesi için tahsis etti. Tahsis işlemleri başladı. Burada genç hafızlar yetişecek. O yüzden tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yapılan tüm yardımlarda hayırsever vatandaşlarımızın katkıları oldukça yüksek. İnşallah hep birlikte genç hafızların yetişmesi için bölge yatılı okulunun bir an önce faaliyete geçmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz, yardım ve destek bekliyoruz” dedi.

Türk milletinin hafızlık eğitimine her zaman desteği ve saygısı olduğunun da altını çizen Müftü Akşit, “Hafız olmanın değeri hem bu dünyada hem de ahirette yüksektir. Bizler de elimizden geldiği kadar bu okulun faaliyete geçmesi için yardımda bulunalım” diye konuştu.

“YARDIMLAR BANKAYA YAPILACAK”

Yardımların Boğazlıyan Eğitim ve Kültür Din Hizmetlerine ait Ziraat Bankası İBAN NO: TR23 0001 0002 6070 3263 3650 01 nolu hesap numarasına yapılacağı ayrıca 0539 213 1829 ve 0539 736 7782 nolu irtibat telefonlardan da bilgi alınabileceği bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM