• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Sizlere Minnettarız!

Sizlere Minnettarız!

Anadolu topraklarının vatan kılınmasında, milletimizin ve ülkemizin varlığını devam ettirmesinde, Vatan ve Bayrak uğruna yüreğini ve cesaretini ortaya koyan, gözünü budaktan sakınmayan kahramanlığın timsali ‘Gaziler Günü’ coşkuyla kutlandı.

İlçemizde ‘Gaziler Günü’ coşkuyla kutlandı.

Boğazlıyan cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin ve Emniyet Müdürü Hasan Şahin ile gaziler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu ve Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenklerin anıta sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Personel Astsubay Başçavuş Fatih Yaman, tarafından yapıldı.

Fatih Yaman konuşmasında, “Bugün egemenlik, bağımsızlık, hürriyet ve vatanın bölünmez bütünlüğü gibi kutsal değerler uğruna, şanlı tarihimizi oluşturan, destanlar yazdığımız savaşlarda göğsünü siper eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi, çoğunun adını bile bilmediğimiz o isimsiz kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz” dedi.

Fatih Yaman, konuşmasında; “1071 yılından beri Anadolu’nun bir Türk yurdu olma yolunda geçirdiği bütün evrelerde ecdadımızın büyük fedakârlıklara göğüs gerdiğini görürüz. Anadolu bir çok medeniyetin hâkimiyetine girmiş, ancak bu eşsiz topraklarda yaşama bedelini göze alamayanlar tarih sahnesinden silinmiştir. Türk Milleti Anadolu’yu Türk yurdu ve medeniyetler beşiği yapmakla kalmayıp, Anadolu’da üç kıtaya yayılan koca bir cihan imparatorluğu kurmuştur. Yüce ecdadımız Afrika’nın kavurucu sıcaklarından, Kafkasların dondurucu soğuğuna, Akdeniz’in engin maviliklerinden, Yemene, Kırıma, Plevneye, Sarıkamış’tan Çanakkale’ye kadar vatan topraklarının her karışında ve Dünya’nın dört bir yanında savaşmış, mayası Anadolu topraklarında yoğrulmuş, nice vatan evlatları şehadet şerbeti içmiş, ya da gazilik onuru ve şerefine ulaşmıştır.

Ulusumuz için ölüm kalım mücadelesi olan birinci Cihan Harbin’de işgalci güçler ve işbirlikçileri, Kars, Erzurum, Erzincan üzerinden, Muş ve Bingöl eski adıyla Çapakçur cephesine taarruza geçmiştir. Anadolu insanı askerine destek olarak yaşlısıyla, genciyle, yetimiyle, öksüzüyle birçok cephede çarpışmış, cefakâr ve fedakar gazisiyle düşmanı kesin bir yenilgiye uğratmıştır.

Bağımsızlık mücadelesinde gösterilen başarının yanı sıra, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin Silahlı Kuvvetleri dünya barışına katkı sağlamak masadıyla, uluslararası harekatlara katılmış, bu mücadelelerden de yüzünün akıyla çıkmıştır. Kore, Balkan, Kafkas, Afgan halklarının ve Kıbrıslı soydaşlarımızın Türk askerine sevgi ve minnet duyguları ile bakması siz kahraman gazilerimizin eseridir.

Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları onların şerefli isimlerini, milletimizin hafızasına kazımıştır. Vatanın bütünlüğü, milletin selameti, varlık ve birlik mücadelemizde kahraman gazilerimizden aldığımız, ilhamla, geçmişte olduğu gibi bundan sonrada karşılaşacağımız bütün tehditleri bertaraf edeceğiz. Tıpkı kurtuluş savaşında olduğu gibi milletimizin her ferdi “ya istiklal ya ölüm” anlayışı ile zor günlerde devletimizin imdadına koşmuştur.

Son zamanlarda yoğunlaşan terörist faaliyetlerde, özellikle 15 Temmuz da milletimizin demir yumruğu altında ezilen ihanet girişimleri ve aralarında işbirliği yapan bütün terör şebekelerinin hain saldırılarında bir kere daha gördüğümüz, üzere Türk Milleti’nin her evladı asker, polis, sivil demeden “mevzubahis olan vatan ise gerisi teferruattır” anlayışı içinde varlığımız, birliğimiz, kardeşliğimiz, vatanımız, bayrağımız ve özgürlüğümüz uğrunda hiç çekinmeden canını ortaya koymuştur.

Ulu Önder Atatürk’ün zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan her zaman zaferlerle beraber medeniyet nurları taşıyan, Türk milletinin kahraman ordusu diyerek onurlandırdığı, Türk Silahlı Kuvvetleri aziz şehitlerimiz ile saygı değer gazilerimizin en büyük emaneti olan, cumhuriyetin yılmaz bekçileri olarak bu uğurda verilen binlerce şehit ve gazilerimiz ile onların eş ve çocuklarına sahip çıkacaktır.

Gaziler günü vesilesi ile başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, tedavileri devam eden kahraman gazilerimize acil şifalar diliyor. Hayatta olan gazilerimizi ve gazilerimizin değerli aile bireylerini şükran ve minnetle selamlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri gaziler ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi, öğle yemeğinde bir araya geldi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM