• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
SOĞUK HAVA UYARISI

SOĞUK HAVA UYARISI

Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı, bazı bölgelerde yer yer kuvvetli yağışlar beklenildiği ve yer yer buzlanmanın görüleceği uyarısı yapıldı.

SICAKLIK HİSSEDİLİR DERECEDE AZALACAK

Meteoroloji, hava sıcaklıklarının hissedilir derecede bugünden itibaren (6-12 derece) azalacağı, oluşması muhtemel risklerin ise ulaşımda aksamalar, sel, heyelan ve buzlanma uyarısı yaparak, vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.

BOĞAZLIYAN EKSİYİ GÖRECEK

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı, bazı bölgelerde yer yer kuvvetli yağışlar beklenildiği ve yer yer buzlanmanın görüleceği uyarısı yapıldı. Boğazlıyan’da ise hava sıcaklığının bugün yağışlı. Gündüz 9, gece 1 derece, Perşembe günü gündüz 6, gece eksi 8 derece ve Cuma günü ise gündüz 9, gece ise eksi 11 derece dolayında seyredecek.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, yapılan son değerlendirmeleri paylaştı.

Buna göre, halen mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk havayla birlikte Çarşamba (10.11.2021) gününden itibaren hissedilir derecede (6-12 derece) azalarak; kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin altına, güney ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarına ineceği tahmin ediliyor.

Çarşamba: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, 800 metre üzeri yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ve Akdeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

11.11.2021 Perşembe: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Sinop, Samsun, Tokat ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Cuma ve Cumartesi günleri ülkemiz genelinde önemli bir yağış beklenmiyor.

Ülkemizi etkilemesi beklenen soğuk hava dalgası ve kuzeydoğu kesimlerde görülmesi beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz ettiği, oluşması muhtemel risklerin ise ulaşımda aksamalar, sel, heyelan ve buzlanma uyarısı yaparak, vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM