• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
SOKAKTA KIYMA ÇEKİLMEYECEK

SOKAKTA KIYMA ÇEKİLMEYECEK

Boğazlıyan’da halk sağlığının korunması ve gıda güvenirliliğinin sağlanması amacıyla kıyma çekimlerinin sadece et ve et ürünleri konusunda faaliyet gösteren kayıtlı ve onaylı gıda işletmeleri tarafından yapılabileceği uyarısı yapıldı. Ayrıca; kıyma çekim kilosu fiyatı ise 4 TL. olarak belirlendi.

Kurban Bayramı için hazırlıklar sürerken, Boğazlıyan Belediyesi de bir dizi tedbirler aldı.

Bu kapsamda, sokak aralarında ve caddelerde kıyma çekimi yapılamayacak.

Boğazlıyan Belediye Başkan Yardımcısı Latif Manyas, beraberinde Zabıta Amiri Erol İşler ve zabıta personelleri ile birlikte gazetemizi ziyaret etti.

Ziyarette, Belediye Başkan Yardımcısı Latif Manyas, Belediye Başkanı Sayın Gökhan Coşar’ın talimatları ile halkın rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla belediye olarak bir dizi tedbirler alındığını söyledi.

Belediye olarak özellikle hijyene büyük önem verdiklerini aktaran Manyas, daha önceki yıllarda sokak aralarında ve caddelerde kıyma çekimi yapıldığını hatırlatarak, bunun da bazı olumsuz sebeplere yol açtığını ifade etti.

Bu kapsamda alınan karar gereğince Boğazlıyan’da halk sağlığının korunması ve gıda güvenirliliğinin sağlanması amacıyla kıyma çekimlerinin sadece et ve et ürünleri konusunda faaliyet gösteren kayıtlı ve onaylı gıda işletmeleri tarafından yapılabileceği uyarısı yapan Manyas, sokak aralarında kıyma çekimini izin verilmeyeceğini ve kabahatler kanununa göre işlem yapılacağını belirtti.

Manyas, “Kurban Bayramı süresince kesim sonucunda elde edilen etlerin parçalanması, kıyma çekilmesi, sucuk kavurma yapılması gibi hizmetler, mesleğinde ehil kişilerce, et ve et ürünleri konusunda faaliyet gösteren kayıtlı ve onaylı gıda işletmelerince hijyen şartlarının olduğu yerlerde yapılmalıdır.

Bu kurallara uymayanlara ise cezai işlemler uygulanacak. Ayrıca alınan karar doğrultusunda kıyma çekim bedelinin ise 4 TL. olarak belirlendi” dedi.

Manyas, kurban bayramının ülkeye ve ilçeye hayırlar getirmesi dileğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM