• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
SOMUT ADIMLAR ATILACAK

SOMUT ADIMLAR ATILACAK

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan’ın termal turizm başta olmak üzere önemli potansiyelleri olduğunu belirterek, “Cavlak termal havuzu vatandaşın hizmetine açıldı. Bu konuda somut adımlar atılacak. Özellikle termal turizme yönelik çalışmalar yapılacak” dedi.

                CAVLAK SEZONA MERHABA DEDİ

Boğazlıyan Belediyesi’nce Bahariye Köyü’nde bulunan termal turizm merkezi açık yüzme havuzu vatandaşların hizmetine açıldı. Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “33-62 derece sıcaklığa sahip termal suyun sağlık turizmine kazandırılması noktasında çalışmalar sürüyor. Ayrıca açık yüzme havuzunu vatandaşların kullanımına açmış bulunmaktayız” dedi.

İlçemizin önemli değerlerinden olan termal suyun turizmde kullanılması noktasında çalışmalar sürerken, açık yüzme havuzu vatandaşların kullanımına açıldı.

33-62 derece sıcaklığa sahip ve 330 litre debide termal özellikli sıcak suyun bulunduğu Cavlak bölgesinde, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişim ve gayretleri ile bir kaç yıldır kapalı olan termal sıcak su havuzu açıldı. Sabah saat 06.00 gece ise 24.00 saatleri arası hizmet verecek olan tesisin hizmete açılması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan’ın termal turizm başta olmak üzere önemli potansiyelleri olduğunu dile getirdi. Özellikle termal turizme yönelik çalışmaların yapılacağını aktaran Başkan Coşar, “Bu konuda somut adımlar atılacak” dedi.

Bahariye bölgesinde bulunan ve Cavlak diye tabir edilen alanda bulunan jeotermal sıcak suyun değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Başkan Coşar, “Cavlak bölgemiz turizm bölgesi içerisinde. Jeotermal sıcak suyun turizme kazandırılması çok önemli. Çevre ilçelerde de sıcak su var. Türkiye’nin her bölgesinden insanlar hem tedavi amaçlı hem de değişik yerler görmek için geliyorlar. Bunların içerisinde Boğazlıyan’ın da olması içinde çalışmalarımız artarak sürecek” ifadelerinde bulundu.

Başkan Coşar, tesisin sabah saat 06.00’da açılacağını ve gece ise saat 24.00’de kapanacağını ayrıca tesisin 12 ay hizmet vermesinin de planlandığını sözlerine ekledi.

-“VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ”-

Bu arada cavlak termal tesisin hizmete açılması Boğazlıyanlı vatandaşlarca memnuniyetle karşılandı.

-“BİR ÇOK HASTALIĞA İYİ GELİYOR”-

Öte yandan Bahariye bölgesinde bulunan Cavlak termal sıcak suyun özellikli romatizma ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelmekte olduğu ifade ediliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM