• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %1,60
Son Gün 7 Aralık

Son Gün 7 Aralık

2 Bin 504 Engelli Memur alım ilanı için tercihlerin 7 Aralık 2018 tarihinde sona ereceği bildirildi.

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada,  2 Bin 504 engelli memur alım ilanı için tercihlerin 29 Kasım 2018 tarihinde başladığı ve 7 Aralık 2018 tarihine sona ereceği hatırlatıldı.

Engelli bireylerden 2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının güncellendiği, yapılan branş sıralamaları ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile görüleceği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“TERCİH YAPACAK ENGELLİLERİN”

“2018/2 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu incelemeleri gerekmektedir. Bu atama döneminde 2016-EKPSS veya 2018-EKPSSye girmiş veya 2016-veya 2018-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olanlar tercih yapabileceklerdir. Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler kullanılacaktır.

Tercih yapacak bireyler İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresindeki  “ADAY İŞLEMLERİ” alanından EKPSS/Kura Tercih işlemleri alanına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile girebileceklerdir. Tercihler yapılırken, kadrolar için “Aranan Nitelikleri” gösteren sütunlardaki koşulları  dikkatle incelemesi ve uygun kadroların tercih edilmesi son derece önemlidir. Bir kadro için mezun olunan program/alan/dal koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir.

Her aday tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi https://ais.osym.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

Tercih yapmak istediğiniz kadroları belirleyiniz ve 30’u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız. Bu sıralamada kadronun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Karara bağlanan liste  ÖSYM’ye kesinlikle posta ile gönderilmeyecek veya elden teslim edilmeyecektir. Tercihler sadece elektronik ortamda yapılması halinde geçerli olacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM