• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SON GÜN UYARISI

SON GÜN UYARISI

Kırsal alanda tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, kırsal alanda üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi için bireysel sulama sistemleri yatırımlarına %50 hibe desteği sağlanacağı ve Çiftçilerin başvurularını 28 Şubat 2023 tarihine kadar Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapmaları istendi.

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Yozgat il genelinde bireysel sulama sistemleri yatırımlarına %50 hibe desteği verilecek.

Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  Bireysel Sulama Destekleri için son başvuru tarihi uyarısı yaptı.

“Tarla içi damla sulama sistemi, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi, Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi, Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi, Lineer veya Center Pivot sulama sistemi, Tamburlu sulama sistemi ve Güneş enerjili sulama sistemi kurulması ile Tarımsal sulama amaçlı güneş enerji sistemleri, Akıllı sulama sistemleri”ne destek verileceği belirtilen açıklamada; Çiftçilerin başvurularını 28 Şubat 2023 tarihine kadar Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapmaları istendi.

“Hibe Desteği Tutarı Ve Oranı”

Açıklamada; ayrıca “Tebliğ kapsamında kabul edilen başvurularda, hibe sözleşmesinde belirlenen hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç %50’sine hibe yoluyla destek verilecek. Hibeye esas mal alım tutarı gerçek kişiler ve  tüzel kişiler için 1.000.000.- TL’yi geçemez. Mal alım bedellerinin, bu miktarı aşması durumunda aşan kısım yatırımcı tarafından ayni katkı olarak karşılanır.

Hibe sözleşmesinde belirlenen hibeye esas mal alım tutarı üst limit niteliğindedir. Hibenin nihai tutarı fiili gerçekleşmeler sonucunda ortaya çıkar. Başvuru bütçeleri KDV hariç hazırlanır.

-Başvuru Yeri ve Zamanı:

28 Şubat tarihine kadar başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden İl Müdürlüğüne teslim edilerek yapılır.

-Teknik Destek:

Ayrıca; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Biriminden teknik destek ve bilgi alınabilir” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM