• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
SONUÇLAR AÇIKLANDI

SONUÇLAR AÇIKLANDI

BOZOK’UN BAŞARISI

TÜBİTAK 2209-A Projelerinde Yozgat Bozok Üniversitesi 181 Üniversite Arasında 6. Sırada Yer Aldı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/1. Dönem kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Açıklanan sonuçlara göre 300 başvuru ile 2209-A projelerine katılım sağlayan Bozok Üniversitesinin 157 projesi kabul gördü. Türkiye genelinde 181 devlet ve vakıf üniversitesinin başvurularının değerlendirildiği 2209-A öğrenci projelerinde Üniversite büyük bir başarı sağlayarak 6’ncı sırada yer aldı.

Bu yıl Üniversiteden 157  proje ile başvuruları kabul edilen birimler ve sayısal dağılımları ise şu şekilde oluştu.

Yozgat Meslek Yüksekokulu 22, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4, İletişim Fakültesi 1, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi 23, Sağlık Bilimleri Fakültesi 5, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 5, Sarıkaya Fizyoterapi Yüksekokulu 11, Sorgun Meslek Yüksekokulu 5, Spor Bilimleri Fakültesi 8, Şefaatli Meslek Yüksekokulu 6, Veteriner Fakültesi 2, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu 1, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu 3, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu 35,  Diş Hekimliği Fakültesi 5, Eğitim Fakültesi 10, Fen Edebiyat Fakültesi 7 ve Ziraat Fakültesi 8 olmak üzere 157 proje hazırlandı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programında Üniversitenin başarısının her yıl giderek arttığını söyledi.

Öğrencilerin eğitimleri sırasında araştırma faaliyetleri yürütmelerinin  önemine değinen Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversitemizde proje kültürü her geçen gün artıyor. Bundan memnuniyet duyuyoruz. Bilgiyi sadece üretip yaymayı değil onu toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaç edinerek bu doğrultuda eğitim ve öğretim süreçlerimizi başarı ile yönetiyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM