• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %-1,35
SOSYAL KONUTTA KURA HEYECANI

SOSYAL KONUTTA KURA HEYECANI

GÖZLER BAKANLIĞA ÇEVRİLDİ

Boğazlıyan’da 1801 kişi TOKİ tarafından yapılacak olan “İlk Evim” konut projesine başvurusu kabul edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut Daire Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olan “İlk Evim” konut projesine Boğazlıyan’dan 1801 kişinin müracaatı kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından açıklanan sosyal konut projesi kapsamında gözler Boğazlıyan’a yapılacak olan 315 konutun kura heyecanına çevrildi.

Boğazlıyan’dan binlerce kişi “İlk Evim” konut projesine başvurdu.

Başvurusu kabul edilen 1801 kişinin isim listesi yayımlandı. Buna göre, şehit aileleri, gaziler,  engelliler, emekliler ve gençler ile diğer kategoriler olmak üzere toplam 1801 kişinin başvurusu kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sosyal konut projesi kapsamında bir çok ilde binlerce konut için kura çekimi heyecanı sürüyor.

Bu kapsamda Boğazlıyan’da 315 konut yapılacak. Hak sahiplerinin belirleneceği kuralar için vatandaşlar büyük dikkat ve heyecanla şimdiden kura gününün açıklanacağı tarihi bekliyor.

“Mart 2023’e kadar tüm kuraların tamamlanması planlanıyor”

Proje kapsamında 81 ilde 250 bin sosyal konutun Mart 2023’e kadar etaplar halinde kura çekilmesi ve hak sahiplerinin belirlenmesi planlanıyor.

Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesine başvuran vatandaşlara teşekkür mektubu gönderdi. Bakan Kurum, gönderdiği mektupta “20 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin, sizlerin her an yanınızda olmaya devam edeceğiz.” vurgusu yaparak “İlk Evim, İlk İş Yerim” kampanyasına gösterilen ilgi için vatandaşlara teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi, hem dar gelirli vatandaşın konut sıkıntısına çözüm olacak hem de oluşturacağı istihdam ve pek çok sektörde sağlayacağı hareketlilikle ekonomiye katma değer olacak. Projenin konutla sınırlı kalmayıp, işyeri edinme imkanı da sunacak. TOKİ tarafından Boğazlıyan’a 315 konut, Yenipazar Beldesine ise 79 konut yapılacak. Yüzlerce Boğazlıyanlı şimdiden heyecanla konutların temelinin atılmasını ve kura çekilmesini bekliyor.

Boğazlıyan’da başarılı çalışmaları ile dikkat çeken, her çalışma ve projesi takdirle karşılanan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından açıklanan ‘Yüzyılın Projesi’ kapsamında Boğazlıyan’a da 315 konut yapılacağının müjdesini Boğazlıyanlılarla paylaşmış ve Başkan Coşar’ın çabaları ve ısrarlı takibi ile vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olacaklar.

TOKİ işbirliği ile yürütülecek olan proje de Boğazlıyan’a yapılacak olan konutların yüzde 60’ı 2+1 (189), yüzde 40’ı ise 3+1 (126) şeklinde olacak. Konutlar, Yukarı Mahalle (Cavlak TOKİ) bölgesine yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM