• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
SOSYAL MEDYA CAN YAKMASIN!

SOSYAL MEDYA CAN YAKMASIN!

Teknolojinin hızla gelişmesiyle hayatımızda yerini alan sosyal medya gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya ev sahipliği yaparken, sosyal medyanın bilinçli kullanılması gerektiğine vurgu yapıldı,  yanlış kullanımı sonucu ise psikolojik çöküntüler yaşanabileceğine dikkat çekildi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nce gençliğin üretim odaklı sosyal medya kullanımı ve farkındalığının oluşturulması amacıyla ‘Gençlik ve Sosyal Medya Ne Kadar Gerçek Ne kadar Sanal’ konulu söyleşi programı düzenlendi.  Söyleşide gençlerin sosyal medyayı işlevsel kullanımının desteklenmesi ve sanal mecraların ruh sağlığı üzerine etkisi ele alındı.

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu kararı ile 2022 yılı Bağımlılıkla  Mücadele Seferberlik Yılı olarak kabul edildi. Bu kapsamda; Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde Gençlik Haftası etkinliklerinde sosyal medyanın bilinçli kullanımına yönelik düzenlenen programda sosyal medyanın yanlış kullanımı sonucu psikolojik çöküntüler yaşanabileceğine dikkat çekildi.

15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası münasebetiyle Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşiye  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Parlak, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Cesur, fakülte dekanları, daire amirleri, öğretim elemanları ve çok sayıda üniversite gençliği katıldı.

Programda; açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney üniversite gençliğinin günümüzün önemli bir bağımlılığı haline gelen  sosyal medyanın işlevsel kullanımına ilişkin düzenlenen söyleşi programının önemli kazanımlar sağlayan faydalı bir etkinlik olduğuna değindi.

Prof. Dr. Güney, sosyal medyanın aktif kullanımı ve buna harcanan sürenin günlük yaşantıda önemli bir orana tekabül ettiğini dile getirdi.

Söyleşide Uzman Filiz Kabayel “Bağımlı mıyız Değil miyiz?, Dr. Öğr. Üyesi Aslı Kazgan Kılıçarslan “Sosyal Medya Bağımlılığı” Öğr. Gör Batuhan Kalaycı “Medya Okur Yazarlığı”, Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Şener Taplak “Teknoloji Çağının Dijital Hastalıkları: E-Hastalıklar”,  Yeşilay Danışma Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı Büşra Karaca Yeşilay Danışma Merkezi olarak Bağımlıkla Mücadele, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ali Sapmaz ise Müdürlük Bünyesinde Gençler Odaklı Yürütülen Faaliyetler” konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM