• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“SPOR TARİHİNDE 65 YIL”

“SPOR TARİHİNDE 65 YIL”

Boğazlıyan Şekerspor’un Gurur Dolu Yolculuğu.

Boğazlıyan Gençlikspor 65 Yaşında!

Boğazlıyan’da 1960 yılında kurulan ve uzun bir geçmişe sahip olan spor kulübü, 65. yaşını coşkuyla kutluyor. Başlangıçta “Boğazlıyan Gençlik Spor” olarak tescil edilen kulüp, zamanla adını değiştirerek Boğazlıyan Spor ve son olarak Boğazlıyan Şekerspor olarak anılmaya başlandı. Kulübün Antrenörü Doğan Ayyıldız, kulübün geçmişine dair önemli bilgileri paylaştı.

Ayyıldız, kulübün kuruluş aşamasına vurgu yaparak, “Boğazlıyan Gençlik Spor olarak başlayan serüvenimiz, zaman içinde adını değiştirerek Boğazlıyan Spor ve en sonunda Boğazlıyan Şekerspor olarak bilinir hale geldi. Bu süreçte, kararlılık ve dik duruşumuz sayesinde birçok zorluğun üstesinden geldik ve bugünlere geldik” dedi.

Kulübün kurucu başkanı Ahmet Büyükbaş ve diğer kurucu üyeleri Yılmaz Fersah, Yüksel Öztürk, Coşkun Yücel, Tahir Uçar, Mehmet Mutlu, Süleyman Koçer, Ayhan Paycıoğlu, Fikret Özkan’ı rahmet ve saygıyla anan Ayyıldız, “Pancarın yeşili, buğdayın sarısı asil renklerimize nice uzun yıllar dileyip, bugüne gelmemizde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kulübün 65. yıl kutlamaları çerçevesinde yapılan açıklamada, geçmişte elde edilen başarılar ve kulübün gelecekteki hedeflerine dair bilgiler de paylaşıldı. Boğazlıyan Gençlikspor’un renkli geçmişi, ilçede sporun önemli bir parçası olarak kutlanmaya devam ediyor. Kulüp, 65 yıllık başarı dolu geçmişiyle Boğazlıyan’a ve spor camiasına önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor.

Boğazlıyan Şekerspor Antrenörü Doğan Ayyıldız, “Kulübümüzün 65. yılını coşkuyla kutlamanın yanı sıra, geçmişe olan minnettarlığımızı da bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bu uzun yolculukta emeği geçen herkesi saygıyla anıyoruz. Gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla yol almaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Boğazlıyan Şekerspor, 65 yılın ardından hala aynı heyecan ve tutkuyla sporu sürdürmeye devam ediyor. Başarılarla dolu geçmişiyle öne çıkan kulüp, gelecekte de genç sporcular yetiştirme ve topluma spor bilincini aşılama misyonunu sürdüreceği kaydedildi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM