• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
STRES’LE BAŞ ETME TEKNİKLERİ ANLATILDI

STRES’LE BAŞ ETME TEKNİKLERİ ANLATILDI

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nce “Stres Yönetimi Semineri” verildi.

Sosyolog Merve Er; stresin hayatın doğal bir parçası olduğunu bunu yok saymanın sadece kişinin kendisini kandırmak olacağını belirtti, stresin olumsuz yanı olduğu kadar olumlu yanlarında bulunduğu belirterek stresi bir ilaca benzetti. Zihinsel olarak düşüncelerin olumlu olması gerektiğini ve olumlu düşüncenin de olumlu duygu ve davranışa neden olacağını söyledi.

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nce muhtarlar ve kamuda çalışan personel ile halka yönelik “Stres Yönetimi Semineri” verildi.

Seminerde, hayata olumsuzluklar penceresinden değil de hayatın içinde ki mucizelere odaklanılması gerektiğine dikkat çekildi.

Yozgat’ın Saraykent ilçesinde Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nce muhtarlar ve kamuda çalışan personel ile halka yönelik “Stres Yönetimi Semineri” düzenlendi.

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü meslek elemanı Sosyolog Merve Er, tarafından katılımcılar bilgilendirildi.

Düzenlenen seminerde Sosyolog Merve Er, stresin ne olduğu, stresin fizyolojik belirtileri, stresin sağlığa olumsuz etkisi, neden stresle baş edilmeli ve stresle baş etme teknikleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Merve Er, stresin hayatın doğal bir parçası olduğunu, bunu yok saymanın sadece kişinin kendisini kandırmak olduğuna değinerek, stresin olumsuz yanı olduğu kadar olumlu yanlarında bulunduğu belirterek stresi bir ilaca benzetti.

Er, “İlacın eğer dozu iyi ayarlanırsa vücudumuza iyi gelir ve bizi iyileştirir ancak dozu ayarlanamaz fazla gelirse vücudumuzu zehirler. Bu nedenle stresi yönetmek önemlidir. Stresle mücadele ederken zihinsel ve bedensel teknikler kullanılır. Zihinsel olarak düşüncelerimiz olumlu olmalı. Olumlu düşünce, olumlu duygu ve davranışa neden olur.

Hayata olumsuzluklar penceresinden değil de hayatın içinde ki mucizelere odaklanılmalı. İstisna dahi olsa hayatımızda olan güzellikler bizi hayata bağlamaktadır” dedi.

“İYİKİ’LERİNİ PAYLAŞTILAR”

Seminerde katılımcılar aktif rol aldı ve kendilerini strese iten sebeplerle ilgili grup etkinliğine katıldı. Katılımcılar hayatında ‘İyiki’lerini paylaştı. Son olarak nefes egzersizi ve meditasyonla semineri ile program sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM