• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Ensar Vakfı Boğazlıyan Şube Başkanı Gökhan Güzar, Boğazlıyan Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mikayil Demir ve Boğazlıyan Barosu Avukatlarından Bekir Demirtaş, Erol Mütercimler hakkında Haber Global yayınında imam hatiplilerle ilgili söylediği sözlerden dolayı Boğazlıyan Adliyesi’nde suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun ardından bir açıklama yapan Güzar, Demir ve Demirtaş, “Erol Mütercimler adlı şahıs medya yolu ile imam hatip camiasına ve bu ülkenin dindar insanlarına karşı ağır hakaret ve iftirada bulunmuştur. Vicdana ve ahlaka sığmayan bu sözler asla kabul edilemez. Erol Mütercimler’in bu çıkışı, aklı ve vicdanı ideolojileri tarafından esir alınmış hastalıklı zihniyetin çirkin bir yansımasıdır. Bu söylem aynı zamanda ülkenin birliğini zehirlemekte, toplumda kin ve nefretin yayılmasına sebep olmaktadır” dedi.

Kendilerinin de İmam Hatip mezunu olduklarını hatırlatan Ensar Vakfı Boğazlıyan Şube Başkanı Gökhan Güzar, Boğazlıyan Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mikayil Demir ve Avukat Bekir Demirtaş, birlik ve beraberliğin zorunlu olduğu bu dönemde ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, kin, nefret ve iftira içerikli sözlerle İmam Hatip Okulları camiasını hedef alan Erol Mütertcimler hakkında yasal haklarını kullanarak şikayetçi olduklarını söyleyerek, şu açıklamalarda bulundular.

“Ülkemizdeki muhafazakârlara ve bizlerin değer verdiği kurumlara karşı sistematik bir saldırı dalgasıyla karşı karşıyayız. Her gün sosyal medyada ve televizyon ekranlarında değerlerimize karşı hakaretler, iftiralar, çarpıtmalar, ithamlar bir şekilde yer buluyor ve bunları yapan kişi veya örgütlü yapıların yaptıkları yanlarına kâr kalıyor. Sapkın bir adamın dini kendi çıkarları, şöhreti ve şehveti için istismar etmesinin sorumlusu olarak tüm Müslümanlar hedef tahtasına oturtulmaya çalışılıyor. Yine aynı sapkın adamın işlediği cürümün gündem yapıldığı bir televizyon kanalında konu her nedense İmam Hatip okullarına ve bu okulların mezunlarına getiriliyor.

Evet, önceki gün Haber Global televizyonunda Erol Mütercimler açık bir şekilde İmam Hatip mezunlarına, mensuplarına, buralarda çocuklarını okutan ailelere ve bu okullara gönül veren milyonlarca insana hakaret etme küstahlığı göstermiştir. Milyonları rencide eden bir nefret suçu işlemiştir. Bu ifadeler öylesine, anlık, dil sürçmesi, meramını yanlış ifade etme şeklinde ortaya çıkan cümleler değildir. Planlı, bilinçli, yerleşik bir zihniyetin ürünü olarak sarf edilmiş ifadelerdir. Bu cümleleri sarf eden şahıs 28 Şubat yıllarından günümüze kadar Müslümanlara karşı kinini, nefretini fırsat buldukça dile getirmekten çekinmeyen bir figürdür.

Bu yüzden diyoruz ki; Milli ve manevi değerlerimize karşı her kim kem söz söylüyorsa, her kim nefret tohumları saçıyorsa, her kim düşmanlık ediyorsa bunlar karşısında susmayacağız ve hakikati en gür sesle haykıracağız. Bugün burada açtığımız dava bir başlangıçtır, bundan sonra kim değerlerimize karşı tahkir edici bir söylemin içerisine girerse hesabını mahkemelerde vereceğini iyi bilmelidir.

Erol Mütercimler gibi İslam düşmanı tiplerin televizyon kanallarında boy göstermesine razı değiliz. Milletine ve değerlerine düşman bu gibi patolojik zihinlerin ürettiği bir şey yoktur. Bunlar sürekli değerlerimizi aşındırmakla görevli memurlardır. Özellikle halkımızı bu gibi tiplerin boy gösterdiği yayınları izlememeye ve bu kişileri boykot etmeye davet ediyoruz.

Ülkesinden, toplumundan ve değerlerinden nefret eden bu zihniyet bugün Erol Mütercimler sûretiyle karşımıza çıkmıştır, yarın başka bir sûrette karşımıza çıkacaktır. Ancak bunlarla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Bu zihniyeti halkımızın vicdanlarında mahkûm etmek için elimizle, dilimizle ve gönlümüzle her daim mücadele edeceğimize tüm kamuoyu önünde söz veriyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM