• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %1,18
ŞÜKRANLA ANIYORUZ

ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 83’üncü yıldönümünde milletçe; sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Belediye Başkanı Coşar, “Bugün, mensubu olmakla gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nde, bağımsız ve özgür bireyler olarak yaşıyorsak bunu başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın adı duyulmamış kahramanlarına borçluyuz” dedi.

“Büyük şahsiyetler; fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar” diyen Başkan Coşar, “Bizler de ülke olarak, kendisini İstiklal Savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak gururla anıyor, ulusal bağımsızlık savaşımızın önderi, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 83’üncü yıl dönümünde büyük anısı önünde saygıyla eğiliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Başkan Coşar, “Her 10 Kasım, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, sahip olduklarımızın değerini bilerek, Cumhuriyetin erdemlerine sadakati ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusunda kararlılığımızı gösterme günüdür.

Onu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde Türk Ulusundan yükselen ortak ses Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarıyla korunarak geleceğe taşınacağının güvencesi, ulusumuzun bu konudaki kararlılığının önemli göstergesidir. Bu maksatla, Türk Ulusu’nun ışık kaynağı olan Atatürk’ü her koşulda yaşatmak ve geliştirmek, bugünümüze olduğu kadar geleceğimize karşı da ortak sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 83. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyor, Ruhları Şad, Mekânları Cennet olsun” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM