• DOLAR
  %0,19
 • EURO
  %-0,24
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %3,45
SÜRÜCÜLERE SIKI TAKİP

SÜRÜCÜLERE SIKI TAKİP

İlçemizde, Ramazan Bayramı dolayısıyla emniyet kemerinin önemine dikkati çekmek amacıyla denetim yapıldı.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın’ın katılımı ile Boğazlıyan ilçe girişinde bulunan polis kontrol noktasında gerçekleştirilen emniyet kemeri uygulaması ile emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekildi.

Uygulamada bayram nedeniyle seyir halinde olan vatandaşlara trafik kuralları ve emniyet kemeri kullanımının önemine ilişkin bilgilendirmede bulunuldu.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, ‘Bayramınız kemerli olsun’ kampanyası dolayısıyla emniyet kemeri uygulamasına katıldı.

Ramazan Bayramı dolayısıyla tatillerini memleketlerinde ya da farklı şehirlerde geçirmek isteyen vatandaşlar trafikte yoğunluk oluşturmaya başladı.

Bayram öncesi trafik kazalarında emniyet kemerinin önemine dikkati çekmek amacıyla polis ve jandarma trafik ekiplerince yapılan uygulamaya katılan Kaymakam Aydın, sürücülere uyarılarda bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nın Trafik Tedbirleri farkındalığını arttırmak amacıyla, seyir halindeki vatandaşlara trafik kuralları ve emniyet kemeri kullanımının önemine ilişkin 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulama ilçemizde de gerçekleştirildi.

“Bayramınız Kemerli Olsun” sloganı ile gerçekleştirilen denetimlerde emniyet kemeri ile birlikte özellikle aşırı hız yapılmaması ve trafik kurallarına riayet edilmesi istendi.

Öte yandan; İçişleri Bakanlığına bağlı birimler Ramazan Bayramı tatilinde karayollarında sıkı güvenlik tedbirlerine başladı. Bayram tatili öncesi ve sonrasında emniyet ve jandarmadan toplam 110 bin trafik ekibi/timi, 208 bin 900 personel görev yapacak.

Ramazan Bayramında alınacak tedbirler 09 Mayıs 2022 tarihine kadar sürecek.

Bayram tedbirleri kapsamında polis ve jandarma trafik ekipleri müşterek denetimler gerçekleştirecek. Jandarma trafik sorumluluk bölgelerinde, araç trafiğinin ve kazaların yoğunlaştığı güzergahlarda da karma ekipler marifetiyle denetimler artırılarak, kural ihlallerinin en aza indirilmesi ve bu sayede ölümlü kazaların önlenmesi sağlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM