• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
Tanap Engellilerin Hayatına Dokunacak

Tanap Engellilerin Hayatına Dokunacak

Sürdürülebilir kalkınma için dezavantajlı sosyal grupları toplumsal yaşama entegre etmeyi amaçlayan DİSODER ile imzalanan anlaşma ile aralarında Yozgat’ın da bulunduğu 14 ilde, “Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi” projesi hayata geçirilecek. Bu kapsamda; 3 bin 600 engellinin hayatına dokunacak.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), güzergahı üzerinde bulunan aralarında Yozgat’ında olduğu 14 ilde “Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi” projesini hayata geçirecek.

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında yeni anlaşmalar imzalandı.

TANAP, Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) Doğrudan Yatırım Fonlama Mekanizması kapsamında iki yeni projeyi desteklemek üzere Diyalog Sosyal Girişimcilik Derneği (DİSODER) ve Giresun Ticaret Borsası ile iş birliğine imza attı. TANAP bu doğrultuda, DİSODER ile engelli yurttaşlara destek olacak.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), güzergahı üzerinde yapılan ihtiyaç analizinin sonuçlarına uygun şekilde tasarlanan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) ile Türkiye’nin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Doğrudan Yatırım Fonlama Mekanizması kapsamında, Diyalog Sosyal Girişimcilik Derneği (DİSODER) ve Giresun Ticaret Borsası ile imzalanan yeni anlaşmalarla TANAP hattın geçtiği bölgelerde yaşayanlara destek oluyor.

TANAP Merkez Ofisi’nde düzenlenen törende TANAP Genel Müdürü H. Saltuk Düzyol, TANAP Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ayan, TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal ve Çevre Direktörü Fatih Erdem ile Diyalog Sosyal Girişimcilik Derneği Başkanı M. Hakan Elbir, Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş ve Giresun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eren Nizam’ın katılımlarıyla sözleşmeler imzalandı.

3 bin 600 engellinin hayatına dokunacak

Sürdürülebilir kalkınma için dezavantajlı sosyal grupları toplumsal yaşama entegre etmeyi amaçlayan DİSODER ile imzalanan anlaşma ile “Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi” projesi hayata geçirilecek.

TANAP’ın 5,9 milyon lira katkı sağladığı projeyle, Boru Hattı güzergahında bulunan 14 ilde (Ardahan, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Sivas, Yozgat, Ankara, Eskişehir, Bursa) 3 bin 600 engellinin ve ailelerinin bilinçlendirilmesi, en az yüzde 15’inin sosyal hizmetlerle erişimi, 5 pilot mekana engelliler için donanım sağlanarak düzenlenmesi ve engelliler ve işverenlerin bir araya getirilerek iş hayatına katılımları için imkan sağlanması hedefleniyor.

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP), TANAP güzergâhı üzerinde uygulanan bir yatırım ve kalkınma projeleri destek programı olduğu, 2015 yılında uygulanmaya başlayan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının temel amacı TANAP Boru Hattı boyunca ekosistem ile uyumlu bir birlik kurarak ekonomik ve sosyal kalkınmaya ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunacak.

Ayrıca, saha ziyaretleri ve masaüstü çalışmaları sonrasında bir İhtiyaç Analizi Raporu ortaya çıkmış ve bu rapor temel alınarak TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının öncelik alanlarını ve finansal sınırlarını belirleyen Planlama ve Strateji Dokümanları oluşturulmuştur. Öncelik alanları Sosyal ve Çevresel olmak üzere iki temel bileşenden oluşmakta.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM