• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
TARIM ARAZİLERİ ZARAR GÖRDÜ

TARIM ARAZİLERİ ZARAR GÖRDÜ

BOĞAZLIYAN’DA YAĞIŞ ETKİLİ OLDU. TARIM ARAZİLERİ ZARAR GÖRDÜ.

Boğazlıyan’da kuvvetli yağış ve dolu nedeniyle tarım arazileri zarar gördü. Vali Ziya Polat, beraberinde İlçe Kaymakamı Recep Aydın ile birlikte Dereçepni Köyü’nde incelemelerde bulunarak Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın’dan ilçedeki durum hakkında bilgi alıp vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bir süredir ilçemiz ve köylerinde etkili olan sağanak yağış ve dolu başta Yenikışla, Abdilli, Yapalak, Yoğunhisar, Dereçepni, Bahariye ve Yeşilhisar köyleri olmak üzere bir çok bölgede etkili oldu. Dolu ve sağanak yağış tarım arazilerine zarar verdi.

VALİ POLAT; “İNCELEMELERDE BULUNDU”

Yozgat Valisi Ziya Polat, beraberinde İlçe Kaymakamı Recep Aydın ile birlikte Dereçepni Köyü’nde  incelemelerde bulunarak Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın’dan ilçedeki durum hakkında bilgi alıp vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Tarım arazileri ve köy içindeki hasar tespit çalışmalarının ekipler tarafından en kısa sürede tamamlanacağını ifade eden Vali Polat, “Tüm ekiplerimizle sahada milletimizin emrindeyiz. Hasar tespit çalışmaları başlatılmış olup en kısa sürede bitirilecektir. Şiddetli yağışlardan etkilenen hemşehrilerimizi ziyaret ederek  geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Devletimiz tüm imkanları milletimizin emrinde” dedi.

KAYMAKAM AYDIN; “HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın ise, kuvvetli yağış ve doludan etkilenen Bahariye, Dereçepni, Yoğunhisar, Yapalak ve Abdilli Köylerinde incelemede bulunarak Muhtarlardan ve arazi sahibi vatandaşlardan durum hakkında bilgi alıp, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kaymakam Aydın, tarım arazileri ve köy içindeki hasar tespit çalışmalarının ekipler tarafından en kısa sürede tamamlanacağını kaydetti.

“YAĞIŞ ETKİSİNİ KAYBEDİYOR”

Öte yandan Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, bir süredir ilçemiz ve genelinde etkili olan sağanak yağışların etkisini  kaybedeceği tahmin ediliyor. İlçemizde bugün hava sıcaklığı en yüksek 24, en düşük ise 10 derece dolayında, Perşembe günü ise havanın parçalı bulutlu en yüksek 25, en düşük ise 10 derece dolayında seyretmesi bekleniliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM