• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
TARIM KREDİ’DEN ÜRETİCİYE BORÇ YAPILANDIRMA İMKANI

TARIM KREDİ’DEN ÜRETİCİYE BORÇ YAPILANDIRMA İMKANI

Kuruluşundan itibaren üreticilerin ve ülke tarımının en büyük destekçilerinden olan Tarım Kredi Kooperatifleri, sağladığı ayni ve nakdi kredi imkanlarıyla üreticilerin her türlü tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Üreticilerin ihtiyaç duydukları tarımsal girdileri zamanında ve uygun fiyatlarla ulaştırmakla birlikte, borçlarını ödemekte güçlük çeken ortaklara da kurumsal yapılandırma imkanı getirildiğini duyurdu.

Tarım Kredi Kooperatifleri Kayseri Bölge Birliği Müdürü İbrahim Onursoy, yazılı açıklamasında; “31.12.2020 ve daha eski vadeli borcu bulunan ortaklarımız, 30.09.2022 tarihine kadar başvurmaları halinde, yapılandırma taksit veya defaten ödeme suretiyle yararlandırılacaktır” dedi.

Bu çerçevede 31.12.2020 ve daha eski vadeli kredi borçlarının defaten ödenmesi halinde birikmiş temerrüt faizinin tamamının silineceğini belirten Onursoy, şu görüşlere yer verdi.

-“TAKSİT İMKANI SAĞLANIYOR”-

“Yapılan düzenleme ile taksitlendirmeden yararlananların ise 2017 ve daha eski vadeye ait kredi alacaklarındaki temerrüt faizinin tamamı silinecek ve bu kapsamda hesaplanacak yeni borç tutarı; hiç peşinat ödenmeksizin 24 aya kadar, % 10 oranında peşinat ödenmesi halinde 36 aya kadar, % 20 oranında peşinat ödenmesi halinde 48 aya kadar, % 30 oranında peşinat ödenmesi halinde ise 60 aya kadar taksitlendirilecektir.

Ayrıca 2018-2020 vadeli kredi alacaklarımızın taksitlendirilmesi halinde, yapılandırma tarihindeki mevcut borç tutarı; % 10 oranında peşinat ödenmesi halinde 36 aya kadar, % 20 oranında peşinat ödenmesi halinde 48 aya kadar, % 30 oranında peşinat ödenmesi halinde ise 60 aya kadar taksitlendirilecektir.

Taksitlendirilen alacaklara taksitlendirme süresince faiz işletilmeyecek, vade tarihleri arasında azami 1 yıl olacak ve taksit tutarları ise eşit şekilde ödenecektir. Defaten ve taksitlendirme suretiyle yapılandırma imkânından faydalanabilmek için ortaklarımızı 30.09.2022 tarihine kadar Kooperatiflerimize bekliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM