• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TARIMSAL ÜRETİM DEĞERLENDİRİLDİ

TARIMSAL ÜRETİM DEĞERLENDİRİLDİ

Yozgat Valisi Ziya Polat’ın Başkanlığında Tarımsal Üretim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Osman Yıldız, Çevre İl Tarım Müdürleri, sektör paydaşları, odalar ve birlikler ile çiftçilerin katılımıyla, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından Valilik Konferans Salonu’nda Sözleşmeli Üretim Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

Toplantının odak noktasında tarımsal üretim planlaması ve sözleşmeli üretim sürecinin önemi vurgulandı. Tarım sektörünün ülke ekonomisindeki kritik rolü ve çiftçilerin rolü hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda, tarımsal üretimin önemine dikkat çekilerek, çiftçilerin ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında kilit bir rol oynadığı, tarımsal üretimin önemine vurgu yapıldı.

Ayrıca; tarımsal üretim planlamasının ve sözleşmeli üretim sürecinin verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından önemine değinilirken, toplantının tarımsal üretimde karşılaşılan sorunları ve çözüm yollarını tartışmak, çiftçilerin taleplerini anlamak ve tarım sektörüne yönelik yeni politikaları değerlendirmek için önemli bir platform olduğu ifade edildi.

Sözleşmeli üretimin çiftçilere sağladığı avantajlar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler paylaşılarak, Tarımsal üretimde modern teknolojilerin kullanımı ve verimliliğin artırılması için yapılan projeler de ele alındı.

Toplantıda, tarım sektörünün gelişimi ve çiftçilerin refah düzeyinin artırılması için daha etkin bir işbirliği ve koordinasyon sağlanması gerekliliği vurgulandı. Tarımın sürdürülebilirliği ve çiftçilerin gelir düzeylerinin yükseltilmesi için stratejilerin belirlenmesi amacıyla katılımcılar arasında yapıcı bir diyalog gerçekleştirildi.

Toplantı, tarımsal üretimin ve çiftçilerin sorunlarının anlaşılması ve çözüm odaklı politikaların geliştirilmesi adına önemli bir adım olarak değerlendirildi, Tarım sektörüne yönelik alınacak tedbirlerin, ülke ekonomisine olumlu katkı sağlaması bekleniyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM