• DOLAR
  13,5486
  %0,14
 • EURO
  15,3618
  %0,29
 • ALTIN
  790,22
  %0,16
 • BIST
  1.979,83
  %-5,08
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BOĞAZLIYAN

İCRA DAİRESİ

2019/80 TLMT.

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Yozgat İl, Boğazlıyan İlçe, 189 Ada, 34 Parsel, YENİDOĞAN Mahalle/Köy, SIĞIRBELENİ Mevkii, J BLOK 3.KAT 8.NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm

Ana Taşınmaz : Yozgat ili, Boğazlıyan ilçesi, Yenidoğan mah. 189 ada, 34 parsel, 15.113,87m2 alana sahip olup, on adet sekiz daireli dört katlı kargir apartman ve arsası niteliğindedir. Ana taşınmaz yola cephesi olup elektrik, su, yol ve doğalgaz vb. Hizmetlerden faydalanmaktadır.

Satışı yapılacak olan taşınmaz (Bağımsız bölüm) : J blok, 3.Katta bulunan 8 numaralı bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm binanın güney cephesinde yer almaktadır. Kapısı çelik kapıdır. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yerler laminant parke yapılılıdır. İç kapılar panel kapıdır. Mutfakta mutfak dolapları kullanılır durumdadır. Bağımsız bölüm halihazırda konut olarak kullanılmaktadır. Bağımsız bölüm 94,00 m2 dir. Bina ruhsat tarihi 20/05/2002 , yapı kullanma izin belgesi tarihi 01/12/2005 tir.

Adresi   : Yozgat ili, Boğazlıyan ilçesi, Yenidoğan mah. 189 ada, 34 parsel

Yüzölçümü         : 94 m2

Arsa Payı             : 4/36

İmar Durumu    : E=Emsal: 1.50 – H=Yükseklik: 12,50m Konut Alanı

Kıymeti                : 147.058,56 TL

KDV Oranı           : %1

Kaydındaki Şerhler         : Tapu kaydı gibidir.

 1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 14:00 – 14:05 arası
 2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri             : Boğazlıyan Belediyesi Giriş Kat Mezat Salonu- BOĞAZLIYAN /YOZGAT

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/80 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM