• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BOĞAZLIYAN

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2014/18 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Yozgat İl, Boğazlıyan İlçe, 170 Ada, 11 Parsel, Yamaçlı Kasabası  Yeni Mahalle, Köyönü Mevkii, Taşınmaz üzerinde iki katlı yığma yapı ahır tandırlık ve müştemilat yer almaktadır. kerpiç bina 168.00m2 oturumlu yaklaşık 50-55 yıllıktır. Yapının alt katı müştemilat üst katı konut şeklinde kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde tandırlık olarak kullanılan 30m2 yığma tarzında yapı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde ayrıca 127.00m2 Ahır bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde 170m2 müştemilat bulunmaktadır.  Taşınmazın arsa değeri 109.354,80TL, İki katlı bina değeri, 77.280,00TL, Tandırlık değeri 3.900,00TL, Ahır değeri 16.510,00TL, Müştemilat değeri 13.600,00TL’dir.

 

Yüzölçümü         :  2.733,87m2

Arsa Payı             : Tam

İmar Durumu    : var

Kıymeti                : 220.644,80 TL

KDV Oranı           : %18

Kaydındaki Şerhler         : Tapu kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü : 28/12/2020 günü 09:00 – 09:10 arası
  2. Satış Günü : 28/01/2021 günü 09:00 – 09:10 arası

Satış Yeri             : Boğazlıyan Belediyesi Giriş Kat Nikah salonu

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/08/2020

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM