• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BOĞAZLIYAN

İCRA DAİRESİ

2017/37 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Yozgat İli, Boğazlıyan İlçesi, Yapalak Köyü, Öteyüz Mevkii, 120 Ada, 205 Parsel olan taşınmaz organik madde miktarı normal olup, çevresindeki taşınmazlarla toprak yapısı bakımından aynı özelliklere sahiptir. Kumlu-tınlı toprak yapısına sahip bu taşınmazın toprak derinliği orta derin-derin topraklar sınıfında nitlendirilebilir. Taşınmazın cazibe ile sulama imkanı bulunmaktadır. Arazide tarım yapılmasını kısıtlayabilecek yüksek eğim, taşılılık, tuzluluk ve sığlık gibi menfi faktörler bulunmamaktadır. Taşınmaz tarla vasfında, ana yola yakın kuru tarım arazisidir.

İhale Katılımcılarında Aranacak Şart : 3083 ve 5403 Sayılı yasalar gereğince satışa konu parsel hisselere bölünemez ve ifraz edilemez şartı, Ayrıca Alıcının arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri projesi kapsamında oluşabilecek değişiklikleri kabul etmesi şartı aranmakta olup, İhale alıcıları bunları bilerek ve kabul ederek ihaleye iştirak etmelidirler.

 

Kıymeti            : 12.566,40 TL ,KDV Oranı    : %18

Yüzölçümü         : 10.472,25 m2  , İmar Durumu : Yok

 1. Satış Günü : 03/07/2018 günü 14:00 – 14:05 arası
 2. Satış Günü : 30/07/2018 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri         : BOĞAZLIYAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI, GİRİŞ KAT, MEZAT SALONU

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/37 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/05/2018

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM