• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TAŞINMAZLAR GÜVENCE ALTINDA

TAŞINMAZLAR GÜVENCE ALTINDA

İki asra yakın bir zamandan bu yana mülkiyetin teminatı olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, 23 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, 973 Tapu Müdürlüğü ve 81 Kadastro Müdürlüğü ile Ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 15 milyon civarında işlem hacmi ile 25-30 milyon vatandaşa hizmet sunan ve bugün 176. Kuruluş yıl dönümünü kutlayan köklü bir kurum olarak hizmet veriyor.

Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider Kurum olma vizyonuyla tam 176 yıldır vatandaşlara en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor.

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü İsmail ERTÜRK, “Bilgi teknolojilerini en iyi kullanan kurum ödülüne sahip Genel Müdürlüğümüz, Webtapu, Tapu Takas, E-Haciz, E-terkin, Parsel Sorgulama, E-Randevu, Türkiye Tapu, 3 Boyutlu Kadastro, MEGSİS, Yetki Alanı Dışı Tapu İşlemi gibi projelerle vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmak için altyapısını geliştirmeye devam etmektedir” dedi.

“Son olarak İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülüne, Webtapu Sistemi Projesi ile layık görülen Genel Müdürlüğümüz, teknolojik gelişmelerde en önlerde yer alan Devlet Kurulularından biridir” diyen ERTÜRK, açıklamasında, “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olarak tüm imkanlarımızla, hem çalışanlarımızın isteklerini hem de vatandaşımızın işlemlerini en kısa sürede tamamlamaları için yoğun çaba harcamaktayız. Bu yoğunluğun yansıması olarak saniyede ortalama bir işlem gerçekleştiriyoruz.

Bu işlemler neticesinde “Türkiye’de 2022 yılında yapılan işlemler ile Devletimize 24 milyar 319 milyon lira harç geliri aktarılmıştır.

2022 yılında fedakarca çalışan mesai arkadaşlarımız sayesinde önemli projeler hayata geçirilmiştir. Bu Projelerimizden bazıları; Tapu Başvuru Sorgulama, Güvenilir Hesap. Sanal Müze, 3B Şehir Modelleri Üretimi ve 3B Kadastro Altlıklarının Oluşturulması Projesi, Değer Bilgi Bankası ve Toplu Değerleme Sistemi, Tek Sistem Tek Koordinat, Tusaga-Aktif (CORS) Projesi, Harita Bilgi Bankası Sistemi, Tarbis Projesi.

Türkiye Tapu (Hizmetin Ortak Noktası); Mekana ve kişiye bağlı kalmadan personelimizin bilgisinden etkin biçimde faydalanarak, minimum zamanda maksimum verimlilikle işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.

TKGM Kalite Yönetim Sistemi ile TS EN ISO 9001:2015 Kalite Belgesi alarak kamu kurumlan içerisinde tüm birimleri ile kalite yönetim sistemine geçen ‘Tik Yaygın Kamu Kurumu” olma unvanına eriştik. Diğer kurulularla yapılan bilgi ve belge paylaşımı sayısal ortamda sağlanmakta, raporlama fonksiyonları sayesinde istatistiki bilgilere daha kolay ulaşılmaktadır.

Bugün, kuruluşunun 176. Yıl dönümünü kutlayan Tapu ve Kadastro Teşkilatımızın gelişimine ve büyümesine katkı sunan tüm çalışanlarımıza ve halkımıza şükranlarımızı sunarız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 176. yılı dolayısıyla Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumu yapıldı, bir dizi kamu kurum ziyaretleri gerçekleştirildi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM