• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
TAŞINMAZLAR İHALEYE ÇIKIYOR

TAŞINMAZLAR İHALEYE ÇIKIYOR

İl Özel İdaresi aralarında Boğazlıyan’a bağlı Özler Köyü’nde de bulunan çok sayıda taşınmazı ihale ile satışa sunacak. Özler’de bulunan taşınmazlar ikinci kez ihaleye çıkıyor.

İl Özel İdaresi Yozgat il genelinde çok sayıda gayrimenkulü pazarlık usulü ile satacak.

Yozgat İl Özel İdaresi Encümen Başkanlığı, Özler Köyü’ndeki 5 taşınmazın ihalesini 15 dakika içerisinde yapacak.

Yozgat İl Özel İdaresi İl Encümen Başkanlığı, Özler Köyü sınırlarında bulunan ve mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait 4 arsa ve 1 tarlayı ihale yolu ile satış yapacak. 25 Ekim 2022 Salı günü gerçekleştirilecek ihalede her taşınmaz 3 dakika içerisinde satışa sunulacak. 4 arsa ve 1 tarlanın ihalesi saat 10:30’da başlayacak ve saat 10:47’de sona erecek.

İlçemize bağlı Özler Kasabası’nın köyü dönüşmesi sonrası Belediye malvarlıklarının İl Özel İdaresi’ne devri sonrası köyde bulunan taşınmazlar ihaleye çıkıyor.

İlki 26 Temmuz 2022’de ihalesi gerçekleştirilen, ancak henüz bilinmeyen sebepten dolayı iptal edilen arsa ve tarlalar yeniden ilana çıktı. Yozgat Merkez’de yayınlanan gazete ilanı ile satışı yapılacağı duyurulan arsa ve tarlanın ihalesi 25 Ekim 2022 günü saat 10:30’da başlayacak, her bir satış 3 dakika içerisinde gerçekleştirilecek.

Özler Köyü Fetih Mahallesi’nde 201/56 ada parselde bulunan 875,77 metrekare arsa 66 bin TL., 205/5 ada parselde bulunan 550,29 metrekare arsa 42 bin TL., 205/10 ada parselde bulunan 548,84 metrekare arsa 42 bin TL., 103/150 ada parselde bulunan tarla 127 bin TL. ve aynı mahallede 181/2 ada parselde bulunan 68,20 metrekare arsa 15 bin TL. muhammen bedel ile satışa çıkarıldı.

İHALEYE KATILMAK İSTEYENLERDEN İSTENEN BELGELER

Yozgat İl Özel İdaresi’nin resmi internet sitesinde ve Yozgat Merkez’de yayınlanan ihale ilanında, ihaleye katılmak isteyenlerden istenen belgeler şu şekilde sıralandı:

Gerçek kişiler;

-İkametgah Belgesi (Nüfus Müdürlüğünden alınacak);

-T.C. Kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi,

– Noter Tasdikli imza sirküsü,

 1. b) Tüzel kişiler;

Ticaret Odası, Esnaf Odası veya ilgili yerden alacağı Kayıt Belgesi (2022 yılı içerisinde alınmış olacaktır.)

– Şirketin Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanmış sözleşmesi,

– Tüzel kişilik adına ihaleye girmeye yetkili olduklarına dair yetkili karar organlarından alınan yetki belgesi,

-Yukarıda b) bendinde istenilen belgelerin aslı veya noter tasdikli sureti olması gerekmektedir.

–  Noter tasdikli imza sirküsü,

 1. c)  Vekâleten ihaleye katılma halinde istekli adına bu işle ilgili olduğu açıkça belirtilen noter tasdikli vekâletname ve katılan kişinin noter tasdikli imza sirküsü,
 2. d) 2886 Sayılı D.İ.K .’unda belirtilen tahmin edilen bedele ilişkin ilanda belirtilen geçici teminatın yatırıldığına dair banka dekontu aslı veya banka teminat mektubu, ( Yozgat İl Özel İdaresi, İl Encümeni Başkanlığı adına alınacaktır.),

Geçici Teminat bedelleri İl Özel İdaresine ait VAKIFLAR BANKASI TR 3600 0150 0158 007293643179 hesabına yatırılacaktır.

 1. e) İhalesine girilecek taşınmaza ilişkin belediye imar planını, kadastro planını incelediğini ve mevcut haliyle satın almak veya kiralamak istediğine ilişkin taahhütname ve 2886 sayılı D.İ.K esaslarına göre yasaklı olmadığına dair yazılı beyanı ile irtibat için telefon numarası varsa faks numarası ve elektronik posta adresini belirtir beyanı (İdareden alınacaktır.)
 2. f) Taşınmazlara ait ihale şartnamesi mesai saatleri içerisinde İl Özel İdaresi Emlak İstimlâk Müdürlüğü ile Encümen Müdürlüğünde görülebilir.
 3. g) Telgraf ve faks ile yapılacak müracaatlar postada meydana gelebilecek gecikmeler kabul edilmeyecektir.
 4. h) İstekliler, ihalesine katılmak istenilen taşınmaza ait ilanda belirtilen belgeleri bir dosya içerisinde ihale tarih ve saatine kadar Yozgat İl Özel İdaresi Hizmet binasındaki İl Encümen Başkanlığına teslim edeceklerdir.
 5. I) Söz konusu taşınmazların ihalesi Yozgat İl Özel İdaresi Hizmet binasındaki İl Encümeni toplantı salonunda yapılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM