• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,10
 • ALTIN
  %-0,37
 • BIST
  %1,38
TATBİKAT BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TATBİKAT BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DEPREM HAYATIN BİR GERÇEĞİ

Boğazlıyan’da İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen plan doğrultusunda “Çök Kapan ve Tutun sloganıyla düzenlenen deprem tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde ‘Çök, Kapan ve Tutun’ sloganı ile Boğazlıyan’da düzenlenen  deprem tatbikatı öncesi vatandaşlar SMS ile bilgilendirildi. Daha sonra televizyon, radyo ve camilerden duyuru yapılarak, tüm vatandaşlardan her nerede olurlarsa olsunlar çöküp kafalarını kapatarak tutunmaları istendi.

12 Kasım 1999 Düzce depreminin yıl dönümü dolayısıyla geçtiğimiz Cumartesi günü saat 18.57’de ülke genelinde “Çök Kapan ve Tutun” sloganıyla tatbikat yapıldı.

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen tatbikatta televizyon ve radyolardan tatbikat yapıldığına dair bilgilendirme anonsları geçildi, camilerden duyuru yapıldı.

Boğazlıyan’da da “Çök, Kapan ve Tutun sloganı ile 12 Kasım 2022 Cumartesi günü Saat: 18.57’de Boğazlıyan Cumhuriyet Meydanı’nda deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Başkanları ve gönüllü vatandaşların katılımı ile gerçekleştirilen tatbikatta Ülkemizin büyük bir kısmının deprem kuşağı üzerinde yer aldığı, geçmişte çok acı tecrübelerin yaşandığa dikkat çekildi. Bu tür etkinliklerle Afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ile Türkiye’de yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin bir şekilde müdahale etmek, birlikte çalışma kültürünü geliştirmek ve farkındalık oluşturulması amaçlandı.

Kaymakam Aydın, açıklamasında; “Ülkemiz genelinde saat 18:57’de gerçekleştirilen Çök-Kapan-Tutun tatbikatını ilçemizde büyük bir özenle gerçekleştirdik” dedi.

Aydın, “Tatbikatta kendimizi olası depreme hazırladık. Her birey afet konusunda özellikle deprem öncesi, anı ve sonrasında neler yapılabilir konularında uygulama tatbikatı ve eğitimleri almalı. Her ev kendi Deprem Çantasını hazır tutmalı. Allah devletimizi, milletimizi afetlerden korusun” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM