• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %0,39
TEDBİRLER DEVAM EDİYOR!

TEDBİRLER DEVAM EDİYOR!

Corona virüsü salgını nedeniyle yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda; Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verildi. Cuma namazı yerine evde öğle namazı kılınması tavsiye edilirken, eğlence yerleri ile halkın yoğun olarak kullandığı kahvehane, düğün salonları ve kafeteryanın da aralarında bulunduğu bir çok işletmenin faaliyetleri ise durduruldu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamaya göre, Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verildi. Cuma namazı yerine evde öğle namazı kılınması tavsiye edildi. Bununla birlikte camilerde ferdi olarak ibadet yapmak isteyenler için camiler açık tutulacak. Ayrıca ezan ve salalar okunmaya devam edecek.

Alınan karar Corona virüsü salgınıyla ilgili tehdit ortadan kalkıncaya kadar sürecek.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Koronavirüs tedbirleri konulu ek genelge gönderdi. İllere gönderilen Ek Genelge ile Koronavirüs salgınının Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı.

Genelgede; Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin 16 Mart Pazartesi saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.

Ülkede koronavirüs tespit edilen toplam vaka sayısı 47 olurken İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine koronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM