• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TEDBİRLER İŞE YARADI VAKA SAYISI DÜŞTÜ

TEDBİRLER İŞE YARADI VAKA SAYISI DÜŞTÜ

Vatandaşlar kurallara uymaya başlayınca Yozgat’ta vakalar düşüşe geçti. Vali Ziya Polat Başkanlığında alınan kararlar ve sıkı denetimlerle ani artışlar önlenirken, Yozgat’ta bazı caddelerde sigara içilmesi yasaklandı, alınan kararın ilçelerde de uygulanması planlanıyor.

“Yozgat’ta Olumlu Gelişme Var”

Yozgat genelinde uygulanan sıkı tedbirler ve vatandaşların da alınan kararlara uyması ile birlikte yeni tip COVİD-19 vaka sayılarında yüzde 70’e varan düşüş yaşanıyor.

“Rehavete Kapılmayalım”

Vali Ziya Polat, “Aldığımız ve hep birlikte uyguladığımız tedbirler sonuç verdi. İlimizde vaka sayısında önemli bir düşüş yaşandı. Rehavete kapılmayalım, alınan tedbirlere uymaya devam edelim” dedi.

“Ceza İçin Değil, Sağlığımız İçin Tedbirlere Uyalım”

Vali Ziya Polat, yaptığı açıklamada, “Sağlık için hepimiz için her zaman sahadayız. Lütfen, ceza için değil, sağlığımız için tedbirlere uyalım. Tüm ekiplerimizle her alanda; denetliyoruz, uyarıyoruz ve bilgilendiriyoruz. Kurallara uymayanlara gerekli cezai işlemleri uyguluyoruz. Lütfen kurallara uyalım.

“Sigara Yasağı”

Öte yandan; İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu  Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında il genelinde Koronavirüs (Covid-19) Salgını hakkında alınacak tedbirler kapsamında olağanüstü toplandı.

Toplantıda; içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenerek, Yozgat’ta bazı caddelerde maske  kullanımını ihlal edip, maskeyi aşağı indirerek yürüme esnasında sigara içmenin yasaklanmasına, İlçelerde ise İlçe Hıfzıssıhha Kurullarında ilçenin durumu gözetilerek bu kararların alınmasına karar verildi.

Alınan kararların uygulanmasında ihmal ve kusuru görülenlerin eylemleri başka bir suç unsuru oluşturmuyorsa, alınan kararlara uymayan vatandaşlara/işyerlerine Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanması ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına” oy birliği ile karar verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM