• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
TEDİRGİN EDEN ARTIŞ

TEDİRGİN EDEN ARTIŞ

Vaka sayılarındaki artış hızının salgını kontrol altında tutmayı güçleştirdiği, Aşı ile bağışıklık kazanmadan tedbirlerden taviz vermenin telafisi acı tecrübelere sebep olabileceği uyarısı yapıldı. Yozgat il genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında son günlerde yükseliş başladığı belirtilerek, vatandaşlar aşı olmaya davet edildi. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Yozgat’ta aşı yaptıranların oranı ise yüzde 57.5 olurken, 100 bin kişiye düşen Kovid-19 vaka sayısı da 44,3 olarak açıklandı.

Son günlerde hem ülke genelinde hem de Yozgat genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yaşanan artış endişe yaratıyor.

“Haydi Yozgat Çare Aşıda”

“Tedbirlere uyun, aşınızı olun”

Yozgat Valisi Ziya Polat, “Koronavirüsten korunmak ve vaka sayılarımızın daha çok yükselmemesi için kurallarına uymamızın yanı sıra mutlaka aşımızı yaptıralım” uyarısı yaptı.

Vali Polat, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; “Aşı olmak sizleri hasta olmaktan, hasta olursanız hastalığı ağır geçirmekten ve yoğun bakıma ihtiyaç duymaktan korur. Yarın geç olabilir.

Aşınızı yaptırın, güvende olun” dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yavaş yavaş yükseliş başladığı uyarısı da yapan Vali Polat, vatandaşları aşı olmaya davet ederek, Yozgat’ta Aşı oranlarının düşük seyrettiğini, bölgede aşı oranı en düşük illerinden birisi olduklarını ifade etti.

“Biz tedbirlerimizi elden bırakırsak vakalar yükselecek gibi de gözüküyor” diyen Vali Polat, “Haydi Yozgat Çare Aşıda” “Tedbirlere uyun, aşınızı olun” uyarısı yaparak şu bilgileri paylaştı.

“Aşı ekiplerimiz sahada, aşıya karşı sanki olumsuz bir algı var. Tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum çare aşıda. Sayılar yükselirse eski günlere dönmek istemediğimizi hepimiz biliyoruz. Maske, mesafe ve temizlik tedbirleri aynen devam ediyor ama aşılamada bir sıkıntı var.

“BİZE BİR ŞEY OLMAZ ALGISI”

‘Genciz bize bir şey olmaz’ algısını da yıkmak gerekiyor. Biz hastanede ne gençler kaybettik maalesef. Aşı oranlarında sayımız düşük. Bu konuda tüm hemşehrilerimizden biraz daha hassasiyet bekliyorum.”

“AŞI ORANI YÜZDE 57.5”

Bu arada; Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Yozgat’ta aşı yaptıranların oranı ise yüzde 57.5 oldu. İllere göre 17-23 Temmuz haftalık vaka sayıları tablosu ise, 100 bin kişiye düşen Kovid-19 vaka sayısı Yozgat il genelinde 44,3 olarak açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM