• DOLAR
  13,3869
  %-0,28
 • EURO
  15,1954
  %-0,32
 • ALTIN
  790,38
  %-0,62
 • BIST
  2.048,01
  %0,29
TEK ÇÖZÜM AŞI!

TEK ÇÖZÜM AŞI!

YOZGAT’TA 260 BİN KİŞİ COVİD-19 AŞISI OLDU

Yozgat il genelinde COVİD-19 aşılama çalışmaları kapsamında 1. Doz Uygulanan kişi sayısı 169 Bin 275, 2. Doz uygulanan kişi sayısı ise 85 Bin 529 olmak üzere toplam 260 Bin 635 kişiye aşı uygulaması gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, “Ülkemizde eş zamanlı devam eden Covid-19 aşı uygulamaları Yozgat il genelinde de tüm hızıyla sürüyor. Mobil ekipler ve aşı uygulama noktaları ile aşı çalışmalarına devam ediyoruz. Covid-19 salgını nedeni ile çok üzüldük çok yıprandık ve aylarca sevdiklerimizden ayrı kaldık. Aynı acıları yaşamamak ve hayatımızı eskisi gibi  sürdüre bilmek için artık elimizde bir silahımız var. Lütfen gelin bu savaşı kazanabilmemiz için bu silahı hep birlikte kullanalım. Aşı olalım” dedi.

Ülkemizde aş zamanlı başlatılan Covid -19 aşı uygulamalarına Yozgat il genelinde de tüm hızı ile devam ediyor. Bu amaçla mobil ekipler ve aşı uygulama noktaları ile aşı çalışmalarına ivme kazandırılmaya çalışılıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, “Ülkemizde eş zamanlı devam eden Covid-19 aşı uygulamalarına ilk olarak 14 Ocak tarihinde hastanelerimizde kurulan aşı odaları ve aile hekimliklerimizde başlanmıştır.

Başarılı bir şekilde devam eden aşı çalışmalarımıza Sağlık Bakanlığımızın ülke genelinde 18 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımızın aşılanması kararı ile birlikte daha etkin olabilmek ve vatandaşlarımızda ulaşabilmek için ilimiz genelinde 35 mobil ekip kurulmuş ve bu ekiplerimizde evde bakım hastalarımız, cezaevleri, organize sanayi, rehabilitasyon merkezlerindeki vatandaşlarımızın istekleri doğrultusun’ da aşı uygulamaları devam etmektedir.

Salgınla mücadelemizde bir adım daha vatandaşlarımıza yaklaşmak ve bu savaşı kazanabilmek adına 2 (iki) tanesi il merkezinde ( Cumhuriyet Meydanı ve Otobüs terminali) olmak üzere kurulan çadırlar ile toplamda İlimiz genelinde sabit 15 adet Covid-19 aşı uygulama noktası kurulmuştur.

Bu çalışmalarımız ile an itibari ile 1. Doz Uygulanan kişi sayısı 169 Bin 275, 2. Doz uygulanan kişi sayısı ise 85 Bin 529 olmak üzere toplam 260 Bin 635 kişiye aşı uygulaması gerçekleştirildi.

Bir günde ilimiz genelinde açtığımız aşı randevu sayısı 20 Bin Alınan randevu sayısı 7 Bin 500 uygulanan aşı sayısı 10 Bin 400 civarındadır. Yani İlimiz genelinde bir günde ortalama 20 Bin vatandaşımıza aşı uygulama kapasitesine sahibiz.

10 Mart 2020 tarihi itibari ile ülkemizde de görülmeye başlayan Covid-19 salgını nedeni ile çok üzüldük çok yıprandık ve aylarca sevdiklerimizden ayrı kaldık. Aynı acıları yaşamamak ve hayatımızı eskisi gibi  sürdüre bilmek için artık elimizde bir silahımız var. Lütfen gelin bu savaşı kazanabilmemiz için bu silahı hep birlikte kullanalım.

Eski normallerimize tam anlamı ile dönebilmek artık siz değerli vatandaşlarımızın elinde.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM