• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %-5,29
TEKNOFEST’TE BOZOK RÜZGARI

TEKNOFEST’TE BOZOK RÜZGARI

Yozgat Bozok Üniversitesi TEKNOFEST 2022 Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışmalarını 3’üncülükle Tamamladı.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, ‘Kararlılıkla Başarıya’ mottosuyla her yıl kazandıkları derece ve ödüllerle Üniversiteyi başarılı şekilde temsil eden BeeM takımının hayallerini gerçeğe dönüştürme noktasında üniversite yönetimi olarak her daim destekçisi olduklarını vurguladı, bu başarının üniversite için gurur verici olduğunu söyledi.

TEKNOFEST 2022 kapsamında Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışmalarının nihai sonuçları açıklandı. Bozok Üniversitesi Bilgisayar ve Elektrik -Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından oluşturulan BeeM Takımı TEKNOFEST Karadeniz Robotaksi – Binek Otonom Araç Yarışlarını 3’üncülükle tamamladı.

30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Türkiye’nin 81 ilinden ve 107 ülkeden temsilci ve yarışmacıların katılımıyla bu yıl Samsun’da 5’incisi düzenlenen Dünya’nın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yozgat Gençlik Merkezi tarafından desteklenen Üniversitenin BeeM Takımı, otonom elektrikli araçlar kategorisinde 799,75 puanla sıralamada üçüncü sırada yer aldı.

BeeM takımı kaptanı Arş. Gör. Fatma Nur Ortataş, açıklamasında; 146 takımın başvurduğu Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışlarında BeeM takımının ilk 24’e girerek yarışma alanına gitmeye hak kazanan takımlar arasına girdiğini daha sonra aracın hiçbir müdahale olmadan kendi kendine gittiğine dair bir test aşaması sonucunda ise 21 takım arasına girdiklerini belirtti.

Gebze Bilişim Vadisinde gerçekleştirilen teknik kontrollerde 21 takım arasında yapılan elemeler sonucunda 14 takım içerisinde yer alarak yarışmaya katılabilir etiketi aldıklarını belirten Arş. Gör. Ortataş, dört gün süren yarışlar sonucunda ekibin azim ve gayreti ile 3’üncü olarak Yozgat Bozok Üniversitesi’ni başarılı şekilde temsil ettiklerini söyledi.

Ortataş, projenin başından sonuna kadar ilgi ve desteklerini esirgemeyen başta Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a, Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney’e ve Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yozgat Gençlik Merkezi yetkililerine ve katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, açıklamasında; TEKNOFEST kapsamında TÜBİTAK Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışları’nda üniversiteyi başarı ile temsil eden BeeM Takımı’nın üyelerini kutlayarak, bu başarının üniversite için gurur verici olduğunu söyledi.

Rektör Karadağ, ‘Kararlılıkla Başarıya’ mottosuyla her yıl kazandıkları derece ve ödüllerle Üniversiteyi başarılı şekilde temsil eden BeeM takımının hayallerini gerçeğe dönüştürme noktasında üniversite yönetimi olarak her daim destekçisi olduklarının altını çizdi.

Rektör Karadağ, Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST yarışları kapsamında başarıları ile gururlandıran BeeM Takımı Üyeleri: Muhammet Aydoğan, Eren Yalçın, Uğur Yakut, Bahadır Ertürk, Yusuf Balık, Ferhat Büyük, Taha Yasin Köksal, Denizhan Şahin, Takım Kaptanı Araştırma Görevlisi Fatma Nur Ortataş ve Takım Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Çetin’e teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM