• DOLAR
  13,5922
  %-0,58
 • EURO
  15,4346
  %-0,59
 • ALTIN
  778,35
  %-0,01
 • BIST
  1.810
  %0,05
TEMA VAKFI BOĞAZLIYAN’DA FAALİYETLERİNE BAŞLADI

TEMA VAKFI BOĞAZLIYAN’DA FAALİYETLERİNE BAŞLADI

Toprak ve tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nın ülke genelinde 800 bini aşkın gönüllüsü ile hizmet ettiği belirtilerek, TEMA Vakfı’nca Boğazlıyan’da da, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan, yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştireceği bildirildi.

TEMA Vakfı Boğazlıyan ilçe sorumlusu Veysel Garani İçcen göreve başladı.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten İçcen “Bugün ülke genelinde 800 bini aşkın gönüllüsü, TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Yozgat Boğazlıyan’da doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak ilçede gönüllü sayını artırmayı hedeflediklerini aktaran İçcen, “Doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağı; Bunun İçin de her zaman daha çok gönüllüye İhtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” diye konuştu.

İçcen, şunları söyledi.

“TEMA Vakfı Boğazlıyan ilçe sorumluluğu ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak, Ekolojik okuryazar bireylerin

yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek, TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak. TEMA Vakfı Boğazlıyan ilçe ekibi, kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmede en önemli desteği ilçede görev yapan basın mensuplarından alacağına inanıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM