• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
TERCİH DERSHANESİNİN İLK YILINDAKİ BAŞARISI DİKKAT ÇEKTİ

TERCİH DERSHANESİNİN İLK YILINDAKİ BAŞARISI DİKKAT ÇEKTİ

               
Türkiye genelinde yapılan LGS sınavı  sonucunda Boğazlıyan da Özel Tercih dershaneleri ilk yılında büyük bir başarıya imza attı.
Eğitim ve öğretim de daha ilk yılı olmasına rağmen öncü olma rolünü üstlenen Tercih Dershanesi başarısı ile gelecek yıllar için model olma yolunda ilerliyor.
Dershanenin elde ettiği başarılar hakkında açıklamada bulunan Özel Tercih Dershanesi Müdürü Fatih Yıldırım, “Tercih Dershanesi her zaman güvenilen bir eğitim kurumu olmuştur. Çünkü bu kurum özveri ile hiçbir ayrım yapmadan gençleri sınavlara da hayata da hazırlamasını bilmiştir. Her zaman bir emek kurumu, özveri,ilgi ve saygı kurumu olmuştur” dedi.

Kaliteli ve uzman eğitimci kadrosu ile Dershaneler içinde saygın bir yeri bulunan Tercih Dershanesinin çalışmaları ile model oluşturduğunun altını çizen Yıldırım, “Bu yıl ilk yılımız olmasına rağmen gerek LGS’de gerek YKS’de öğrencilerimizin aldığı başarı bizleri mutlu etmiştir. Bu başarı da; tabi öğrenci-veli-okul işbirliği de önemli.

Bize güvenen Boğazlıyanlılardan aldığımız güç ve destek ile sorumluluğumuzu biliyor, bu doğrultuda ilkelerimizden ödün vermeden, sizlerin güvenine layık olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz dershanemizden eğitim alarak üniversite sınavlarında büyük bir başarı gösterdi” diye konuştu.

Başarılarının temel faktörlerini açıklayan Yıldırım, gerek üniversite gerekse ortaöğretim sınavlarında büyük bir başarı sağlayarak, öğrencileri üniversite ve liseleri kazandırma başarısını sağladıklarını aktardı.

BU BAŞARI TESADÜF DEĞİL

Bu başarının Tercih Dershaneleri için tesadüf olmadığını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu.

“Başarımızın sırrı öğrencilerimizin azminin yanında veli ve öğretmenlerin fedakârlığı ve hizmet aşkıdır. Başarısız öğrenci yoktur, her öğrencinin kendine özel, bireysel bir başarı kulvarı vardır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık hedeflere göre ders programı hazırlayarak öğrencilerimizi sürekli motive etmekteyiz. Danışman öğretmen-öğrenci-veli diyaloğuyla sürekli başarı takibi yapılarak problemlere anında çözüm üretilmektedir. Hedefimiz; başarı çıtasını artırmaktır.

Eğitim bir ekip işidir. Bu bir gönül işidir. Bunları bir araya getirdiğinizde başarı kendiliğinden ortaya çıkar. Başarılı olan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, yeni hayatlarında başarılar dileriz. Pandemi dolayısıyla bu yıl zor bir süreç oldu. İnşallah önümüzdeki eğitim ve öğretim yılı daha iyi olacaktır. Ayrıca başarılarında emeği geçen başta değerli ailelerine, milli eğitim camiamızın fedakâr idareci ve öğretmenleri ile dershanemiz personeline teşekkür ediyorum.”

2020 YKS sonuçlarının açıklandığını belirten Yıldırım, bu sonuçlara göre üniversite sınavında 3280 sıralama ile Türkiye derecesi yapan Boğazlıyan birincisi Dursun Demir’i tebrik etti.

Ayrıca Yıldırım,Üniversite tercih döneminide de okul ve kurum fark etmeksizin Boğazlıyanlı öğrencilerimizin yanında olduğunu belirtti.

Gurur Tablomuz

NEVŞEHİR FEN LİSESİ (HASAN SAMET ERSU)

AKSARAY FEN LİSESİ (KAYRA COŞAR)

YOZGAT ERDOĞAN AKDAĞ FEN LİSESİ (BERAT AKÇA – MUHAMMED KOCAKAYA)

SORGUN FEN LİSESİ (MURAT AKÇA – EMİRHAN BAKAN)

AZRA AKİNOL (YOZGAT ANADOLU LİSESİ )

YOZGAT KIZ PROJE ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ (NAGİHAN KOÇYİĞİT )

Boğazlıyan Tercih olarak nitelikli okullara yerleştirdiğimiz öğrencilerimizin gururunu yaşıyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM