• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TIBBİ SEKRETERLER GÖREVLERİNE BAŞLADI

TIBBİ SEKRETERLER GÖREVLERİNE BAŞLADI

Sağlık Bakanlığınca Yozgat Şehir Hastanesine ataması yapılan tıbbi sekterler polikliniklerde doktorların yanında göreve başladılar.

Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, “Son atamalarda Yozgat Şehir Hastanesine 135 tıbbi sekreter görevlendirilmişti. İlk etapta göreve başlayan tıbbi sekreterlerimizin ardından gerekli belgelerini tamamlayan ve oryantasyon eğitimi alan tıbbi sekreterlerimiz de hekimlerimiz yanında yerlerini alarak çalışmalarına başladılar” dedi.

Sağlık Bakanlığınca Yozgat Şehir Hastanesine ataması yapılan 135 tıbbi sekreterden yeni gelen  personeller eğitiminin ardından polikliniklerde doktorların yanında göreve başladılar.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, “Yeni atamaları yapılan tıbbi sekreterlerin çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Başhekim Kozan, “Son atamalarda Yozgat Şehir Hastanesine 135 tıbbi sekreter görevlendirilmişti. İlk etapta göreve başlayan tıbbi sekreterlerimizin ardından gerekli belgelerini tamamlayan ve oryantasyon eğitimi alan tıbbi sekreterlerimiz de hekimlerimiz yanında yerlerini alarak çalışmalarına başladılar.

Halen gelecek olan sağlık personellerimizin gerekli oryantasyon eğitimlerini tamamlayıp göreve başlamasıyla birlikte hastanemizde hastalarımız daha hızlı muayene edilebilecektir. Böylelikle Doktorlarımız da sadece hasta odaklı çalışabilecektir” dedi.

Göreve başlayan tıbbi sekreterler hekimlerin yanında görev yapacak, bilgisayara geçilmesi gereken reçete, rapor, yatış ve taburcu gibi işlemleri yapacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM