• DOLAR
  %-0,10
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %0,28
 • BIST
  %0,31
TIP FAKÜLTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

TIP FAKÜLTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Sağlık eğitimi alanında öncü üniversite olan Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi 2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılında ilk mezunlarını meslek hayatına uğurlamanın gururunu yaşadı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ile ilk mezunlarını verdi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Baro Başkanı Av. Muhsin Ayanoğlu, Yozgat Tabipler Odası Başkanı Zaim Günışık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz,  Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Hayırsever iş insanı Bilal Şahin,  fakülte dekanları, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni 6. dönem öğrenciler adına Dr. Mehmet Babur ve Fakülte birincisi Dr. Hazal Kaygıner’in konuşması ile devam etti.

Fakülte birincisi Dr. Kaygıner, yaptığı konuşmada, “Bugün bizim için zorlu, yorucu ama bir o kadar da gurur ve heyecan verici olan hekimlikle taçlandırılan altı yılın sonuna gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bozoklu olduğum ilk günden beri fakültemde olmaktan mutluluk duyuyorum. Bozoklar mitolojide göksel boylarını ifade eder. Altın Yay sahibidirler. Ben üniversitemizin ismi ile müsemma olarak tüm hocalarımın altın bir yayın okları hazırlayışı ve itici gücü ile bizi ulaşmamız gereken hedeflere adım adım hazırladıklarını düşünüyor; sevgi sabır ve emeklerine, özverilerine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Üniversitenin Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu ise, Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak ilk mezunlarını vermenin halkı gururunu yaşadıklarını aktardı.

Bugünün Yozgat Bozok Üniversitesi ve Tıp Fakültesi için önemli ve tarihi bir gün olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Çiçekçioğlu, konuşmasında, “Tıp Fakültesi olarak İlk mezunlarımızı vermenin gururunun yanında genç Tıp Fakültemizin kısa zamanda elde ettiği başarılarından ve adından sıkça söz ettirmesinden dolayı çok mutluyum. Tıp Fakültemiz kısa zamanda hem öğrencilerimizin başarıları ile hem hastalarımıza sunulan hizmet ile hem de akademik başarıları ile kendinden söz ettirmeyi başarmıştır” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ da sağlığa yön verecek, geleceğin başarılı hekimlerini yetiştirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Üniversitenin Tıp Fakültesinden mezun olan öğrencilerin ayrıcalıklı olduğunu belirten Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun öğrencilerimizin bugünlere gelmesinde,  geleceğe, yarınlara umutla bakmasında ahlaklı, dürüst, nitelikli hekimler olarak yetişmesinde büyük emekleri olan akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“Emek, çaba, gayret ve hayalleriniz olmadan başarı elde edilmez. Sizlerden beklentimiz, hekim olmanın niteliği ahlakı düsturu neyse ona göre hareket edin. Zaten siz bunları içselleştirmişsiniz” diyen Prof. Dr. Karadağ, “Liyakat ve inançla hedeflerinize odaklanın. Sizlere her şeyiyle güven atfeden ailenize, toplumunuza, milletinize ve yarınlarınıza imza ve başarılar atacağınızdan hiç şüphem yok.  Bugün sizler tarihe geçtiniz. Çünkü Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi tarihinde Hacettepe Üniversitesi bünyesinde mezunlarımız oldu ama değerli akademisyenlerimizin rahlesinden geçerek donanımlı bir şekilde yetişen ilk mezunlarımızsınız bu açıdan çok istisnai ve özel bir durum. Tıp fakültemiz hocaları bir taraftan akademisyenliğin gereklerini yerine getirerek bilim dünyasına bilgi aktarırken diğer taraftan hekimlik mesleğini icra edip hem de geleceğin hekimlerini geleceğin uzmanlarını yetiştiriyorlar. Ne kadar alkışlansanız ne kadar taltif edilseniz kesinlikle ama kesinlikle az. Yozgat Bozok Üniversi’tesine ilimize hekim olarak değer kattığınız için geleceğin hekimlerini çok iyi şekilde yetiştirdiğiniz için sizlere minnettarım” ifadelerini kullandı.

Program, Üniversitenin Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Aral tarafından mezun öğrencilere hekimlik yemini ettirilmesi ve öğrencilerin kep ataması ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM