• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Yozgat Bozok Üniversitesi 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Tıp Fakültesi’ni kazanan 82 doktor adayı öğrenci önlüklerini giyerek meslekleri yolunda ilk adımı attı.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, “Doktorluk gibi önemli ve kutsal bir mesleğe adım atan öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin Yozgat Bozok Üniversitesi’nde nitelikli ve kaliteli bir eğitim-öğretim alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Beyaz Önlük Giyme Töreni’ne Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Prof. Dr. Fuat Köksal, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Mahmut Kılıç, Fakülte Dekanları, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, Tıp Fakültesi öğrencileri ve velileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu Üniversitenin Tıp Fakültesi’nin genel ve fiziki durumu hakkında bilgiler verdi.

Prof. Dr. Çiftçi, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşerek öğrencilerin hayatlarının çok önemli bir dönüm noktası olarak kabul edecekleri beyaz önlük töreni ile yüksek öğretim hayatı ve mesleklerine ilk adımı attıklarını belirterek şunları söyledi:

“Beyaz Önlük ile sevgili öğrencilerimize artık yeni bir döneme girdiklerini ve çok çalışarak bunu ömür boyu vicdanın, temiz ahlakın ve dürüstlüğün bir simgesi olarak üzerlerinde gururla taşıyacaklarını işin başında hatırlatmayı amaçlıyoruz. Bu vesile ile sevgili öğrencilerimiz, vicdanınızın da önlüğünüzün de ömür boyu bembeyaz kalmasını dilerim.”

İnsan hayatında önemli anlar ve dönüm noktaları olduğunu, meslek ve mesleğe başlangıcın da bunlardan bir tanesi olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey ise “Doktorluk gibi önemli ve kutsal bir mesleğe adım atan öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin Yozgat Bozok Üniversitesi’nde nitelikli ve kaliteli bir eğitim-öğretim alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Bu yıl yeni morfoloji binasında Tıp Fakültesi öğrencilerinin eğitim-öğretime başlayacaklarını belirterek, Tıp Fakültesi’nin gelişim süreci hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, “Başarmak istediğiniz zaman başaracağınıza inanıyorum. Bu noktada genç doktor adaylarımıza bir şey söylemek istiyorum. Hayatta ne olmak istiyorsanız mutlaka olursunuz. Başarmak istediğiniz şeyi mutlaka başarırsınız; yeter ki başarının şartlarını yerine getirin. İnsanlar, idealleri adına çalıştıkları kadar başarılı olurlar. Sizler de çok çalışıp başarılı olacaksınız. Kaybettiğiniz her an, her saniye bizim geleceğimizden çaldığınız bir zaman dilimidir. Bu herkes için geçerlidir. Şunu da yapsaydım dememek için zamanımızı buna göre değerlendirelim.

Bu ülkeye, insanlığa iyi bir tabip olarak yetişebilmeniz için bütün öğretim üyesi arkadaşlarım ellerinden gelen gayreti göstereceklerini biliyor ve inanıyorum. Yeter ki siz öğrenmek için çabalayın. Bizler de üniversite yönetimi olarak sizlerin iyi bir eğitim alabilmesi ve eğitim hayatınızı kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız, yapmak durumundayız” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, konuşmasının sonunda  “Beyaz önlük çok önemli, beyaz önlüğün kirletilmemesi beyaz önlüğün kendisinden daha önemli. Giyeceğiniz beyaz önlüğün hayatınız boyunca gönül dünyanızla birlikte tertemiz kalmasını diliyor, törenin hem Tıp Fakültemiz hem de sevgili öğrencilerimiz ve velilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından daha önce Üniversitenin Tıp Fakültesi’nde görev yapmış öğretim üyelerine plaket takdimi yapıldı.

Üniversitenin Tıp Fakültesi’nde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ders başı yapan toplam 82 doktor adayı “Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile önlüklerini giymenin mutluluğunu yaşadı. Program, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM