• DOLAR
  13,5922
  %-0,58
 • EURO
  15,4346
  %-0,59
 • ALTIN
  778,35
  %-0,01
 • BIST
  1.810
  %0,05
TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

Yozgat Bozok Üniversitesi 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Tıp Fakültesi’ni kazanan 108 doktor adayı öğrenci önlüklerini giyerek meslekleri yolunda ilk adımı attı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın; “Yozgat Bozok Üniversitesi’nin 22 bini aşkın öğrencisi ve yaklaşık 2 bine yakın genç, dinamik akademik ve idari personeli ile “Kararlılıkla Başarıya” sloganıyla  geleceğe yürüyen bir kurumdur” dedi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Beyaz Önlük Giyme Töreni’ne Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Uğur Kölemen, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, Tıp Fakültesi öğrencileri ve velileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu Üniversitenin Tıp Fakültesi’nin genel ve fiziki durumu hakkında bilgiler verdi.

Prof. Dr. Çiçekçioğlu; “Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşerek öğrencilerimizin hayatlarının çok önemli bir dönüm noktası olarak kabul edecekleri Beyaz Önlük Giyme Töreni ile yükseköğretim hayatı ve mesleklerine ilk adımı attıklarını belirterek şunları söyledi:

“Beyaz Önlük ile sevgili öğrencilerimize artık yeni bir döneme girdiklerini ve çok çalışarak bunu ömür boyu vicdanın, temiz ahlakın ve dürüstlüğün bir simgesi olarak üzerlerinde gururla taşıyacaklarını işin başında hatırlatmayı amaçlıyoruz. Bu vesile ile sevgili öğrencilerimiz, vicdanınızın da önlüğünüzün de ömür boyu bembeyaz kalmasını dilerim.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın törende yaptığı konuşmasında; Yozgat Bozok Üniversitesi’nin 22 bini aşkın öğrencisi ve yaklaşık 2 bine yakın genç, dinamik akademik ve idari personeli ile “Kararlılıkla Başarıya” sloganıyla  geleceğe yürüyen bir kurum olduğunu söyledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın Tıp Fakültesi’ni kazanan 108 doktor adayına hoş geldiniz diyerek; “Ülkemizin geleceğine sahip olmak adına gayret etmek, çaba sarf etmek, daha çok çalışarak, okuyarak ve düşünerek kendinizi yetiştirmeniz çok önemli olduğunu ve bu konuda sizlere olan inancımın tam olduğunu belirtmek isterim. Bu minvalde, bizlerin de tüm çalışanlarımızla sizlerin yanınızda olacağımızdan şüpheniz olmasın.” ifadelerini kullandı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın konuşmasının sonunda Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin bütün hekim adaylarına, üniversiteye, ülkemize ve bütün insanlığa hayırlı olması temennisinde bulundu.

Üniversitenin Tıp Fakültesi’nde 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ders başı yapan toplam 108 doktor adayı, Beyaz Önlük Giyme Töreni ile önlüklerini giymenin mutluluğunu yaşadı. Program, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM