• DOLAR
  %0,55
 • EURO
  %-1,06
 • ALTIN
  %-1,09
 • BIST
  %-0,41
TIP FAKÜLTESİNİN BAŞARISI

TIP FAKÜLTESİNİN BAŞARISI

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Tübitak 1002 Destekli Proje Başarısı desteklenmeye hak kazandı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversite olmanın gereklerinden birisinin de bilimsel çalışmalara ağırlık vermek olduğunu vurguladı, “Yürütülen tüm bilimsel faaliyetlerde akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin yanındayız ve kendilerini destekliyoruz” dedi.

Üniversitenin Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Arş. Gör. Dr. Aslı Metin Mahmutoğlu’nun yürütücülüğünü üstlendiği proje TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Üniversitenin Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Arş. Gör. Dr. Aslı Metin Mahmutoğlu’nun yürütücülüğünde İstatistik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel Terzi (Ondokuz Mayıs Üniversitesi), Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Canikllioğlu, Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşen Caniklioğlu ve Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Emin Kaymak’ın araştırmacı olarak yer aldığı proje, TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversite olmanın gereklerinden birisinin de bilimsel çalışmalara ağırlık vermek olduğunu ifade ederek, “Yürütülen tüm bilimsel faaliyetlerde akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin yanındayız ve kendilerini destekliyoruz. Bu vesile ile TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında projeleri kabul edilen akademisyenimizi ve proje ekibinde yer alan araştırmacıları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

SAĞLIK YÜKSEKOKULU’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ

Öte yandan Üniversitenin Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gümüş,  düzenlenen tören ile görevini Dr. Öğr. Üyesi Suzan Tek Ayaz’a devretti.

Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Sağlık Yüksekokulu akademik ve idari personeli katıldı.

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gümüş’ün görev süresince başarılı çalışmalara imza attığını söyledi.

Yöneticilikte görev değişimini bir bayrak yarışı olarak gördüğünü ve bu bayrağı daha ileri taşımanın temel bir görev olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Okul Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gümüş, görev süresince ekibiyle birlikte yaptığı çalışmalarla Sağlık Yüksekokulu’muzun gelişimine önemli katkılar sağladı. Kendisine yüksekokulumuza yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor, okulumuzun yeni müdürü Dr. Öğr. Üyesi Suzan Tek Ayaz’a başarılar diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM