• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TIP ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARISI

TIP ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARISI

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden Uluslararası Scı endeksli makale başarısı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, hiçbir başarının tesadüfi olmadığını, başarıya inanarak ve azimle yürümek gerektiğini belirterek, “Öğrencilerimizin akademik ve bilimsel anlamda göstermiş oldukları bu büyük başarıdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Ece Eroğlu, İrem Küllü, Arda Kaan Üner ve Ayşe Kristina Polat 2020 yılında Uluslararası en önemli endeks olan Scientific Citation Index (SCI)’te taranan dergilerde yayınlanan dört makalede (iki orijinal araştırma ve iki derleme makalesi) yer alarak büyük bir başarıya imza attılar.

TÜBİTAK-2209 lisans öğrencileri projelerinde yürütücülüğü bulunan öğrencilerin araştırma makalelerinde danışmanlıkları Doç. Dr. Züleyha Doğanyiğit, Dr. Öğr. Üyesi Seher Yılmaz, derlemelerdeki öğrencilerin literatür taraması, figürlerin hazırlanması ve tablolar oluşturulmasında danışmanlıkları ise Dr. Öğr. Üyesi Enes Akyüz tarafından gerçekleştirildi.

Öğrencilerin akademik ve bilimsel anlamda göstermiş oldukları bu büyük başarıdan dolayı teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, hiçbir başarının tesadüfi olmadığını, başarıya inanarak ve azimle yürümek gerektiğini söyledi, sözlerini şu şekilde sürdürdü.

“Uluslararası en önemli endeks olan Scientific Citation Index (SCI)’te taranan dergilerde yayınlanan dört makaleden dolayı Tıp Fakültesi öğrencileri Ece Eroğlu, İrem Küllü, Arda Kaan Üner ve Ayşe Kristina Polat’ı, bu büyük başarıda emeği olan danışman öğretim üyelerini ve tüm diğer araştırmacı ekibini tebrik ederek, yapacakları çalışmalarda yanlarında olduklarını, gururlandırıcı başarılarının devamını dilerim.”

21.12.2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM