• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
TKDK HER YERDE

TKDK HER YERDE

“Birlikte Üretelim” sloganı ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörlüğü, pandemi sürecine rağmen Yozgat il genelinde 35 inşaat, 83 makine ekipman içeren projeye devam ederken, 2021 Ocak ayından bu yana projelere yaklaşık 24 Milyon TL hibe ödemesi gerçekleştirdi. 2021 yılı sonuna kadar ise bu rakam 70 Milyon TL’yi bulacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, (yaptığı açıklamada) “Yaşadığımız pandemi sürecinde gıda üretimi stratejik bir güç haline gelmiş ve gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Bu süreçte, yatırımlarımız artarak devam etmekte ve ilimizin tamamında proje inşaatlarımız hızlı bir şekilde yükselmektedir” dedi.

“Yozgat İl Koordinatörlüğü personelimiz yoğun bir mesai harcayarak projelerin kontrollerini ve hibe ödemelerini gerçekleştirmektedir” diyen Türker, “Şuan Yozgat ilinde 35 inşaat, 83 makine ekipman içeren projemiz devam etmektedir. 2021 Ocak ayından bu yana projelerimize yaklaşık 24 Milyon TL hibe ödemesi gerçekleştirilmiştir. 2021 yılı sonuna kadar ise bu rakam 70 Milyon TL’yi bulacaktır. Yapılan yatırımların bölge çiftçisi ve vatandaşlarımıza doğrudan ve dolaylı olarak birçok etkisi bulunmaktadır” dedi.

Bu etkilere, tarımda istihdam artışı, çiftçinin üretiminin değerlendirilmesi, yem bitkileri üretimi artışı, inşaat ve makine ekipman sektörünün hareketlenmesi, gıda işleme tesislerinin çoğalması, esnafın işlerinin artması, tarım ve hayvancılıkta bilgi ve teknolojinin daha fazla yoğun kullanılması gibi örneklerin verilebileceğini aktaran Türker, “Yozgat önümüzdeki günlerde modern Tarım ve Hayvancılığın yapıldığı öncü bir il haline gelecektir” diye konuştu.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, şu bilgileri paylaştı.

“Yozgat il Koordinatörlüğü -2021 Mayıs ayı- 10. Çağrı döneminde 200 Milyon TL yatırım tutarında 36 adet proje başvuru almıştır. Bu projelerimiz içerisinde hayvansal ürünler ve tarım ürünlerini  işleyecektesisler bulunmaktadır. İl Koordinatörlüğümüz uzmanları yoğun bir mesai ile bu projeleri bitirmek ve hayata geçirmek için çaba harcamaktadır.

Projelerimizin tamamı, sahada kontrol edilmekte ve yatırımcıların sorunlarına uygun çözümler yerinde üretilmektedir.

Yozgat’a gıda üretimi ile ilgili yatırım yapmak isteyen kişi ve kuruluşlar her geçen gün daha da artmaktadır. Birlikte Üretelim Yozgat sloganı ile, yatırım yapmak isteyen herkese yardımcı olmak ve İlimizi Tarım ve Hayvancılık konusunda ilk sıralara konumlandırmak istiyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM