• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %-0,54
 • ALTIN
  %0,13
 • BIST
  %-1,35
TOKİ’DE HAK SAHİPLERİ BELLİ OLUYOR

TOKİ’DE HAK SAHİPLERİ BELLİ OLUYOR

BOĞAZLIYAN TOKİ KURASI BUGÜN ÇEKİLİYOR

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde Boğazlıyan’a yapılacak olan 315 konut ile Yanipazar’a yapılacak olan 79 konut için hak sahipleri bugün belli oluyor. Kuralar http://toki.tv adresinden ve YouTube hesabından canlı yayınlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından açıklanan ‘Yüzyılın Projesi’ kapsamında Boğazlıyan’a 315 konut, Yenipazar’a ise 79 konut yapılacak.

Proje kapsamında; 2+1 daireler 608 bin TL ve 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle, 3+1 daireler ise 3 bin 851 liradan başlayan taksitlerle sahiplerini bulacak.

Düşük ve orta gelirli vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ sosyal konut projesi kura tarihleri açıklandı.

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı konut projesinde TOKİ kura çekimi tarihi netleşti.

Buna göre, Boğazlıyan’da heyecanla beklenen kura çekiminin 21 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Şuana kadar çekilen kuralarda şehit ailesi ve gaziler ile engelli, emekli, genç ve diğer kategorideki vatandaş asil ve yedek olarak belirlenmişti.

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı, TOKİ Başkanlığınca 250 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Yozgat il geneline yapılacak olan toplam 1882 adet konutun hak sahiplerinin belirleneceği kura çekimi bugün saat 10.00’da Yozgat Belediyesi Büyük Sinemada noter huzurunda gerçekleştirilecek.

Sosyal konut projesi çerçevesinde Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çekerek, Merkez, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli ve Yenifakılı ilçelerine toplam 1882 konut yapılacak.

Öte yandan dün Yozgat’ta gerçekleşen kura çekiminde Akdağmadeni, Yozgat ve Sorgun’a yapılacak olan konutların kura çekimi yapılarak asıl ve yedek hak sahipleri belirlendi.

Bugün ise Boğazlıyan’la birlikte Boğazlıyan-Yenipazar, Akdağmadeni-Oluközü ve Umutlu ile Çekerek, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun-Doğankent, Şefaatli ve Yenifakılı’ya yapılacak olan konutların kura çekimi gerçekleştirilecek.

Kuralar http://toki.tv adresinden ve YouTube hesabından canlı yayınlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM